Podbij świat zagranicznych zakupów on-line. Dlaczego kupowanie rzeczy z Azji bywa utrudnione.

W erze Internetu na wyciągnięcie ręki możliwe są sprawunki z nawet najbardziej egzotycznych miejsc świata. Robienie sprawunków z odległych lokalizacji wcale nie musi łączyć się wysokimi kosztami, a wręcz odwrotnie! Coraz więcej konsumentów korzysta z zagranicznych zakupów!


Zamawiaj towary po opłacalnych cenach z Azji

towar z chin
Oprawcowane przez: Bryan Ochalla
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zamawianie towaru z Chin może być o tyle ciężkie, że nie jesteśmy zabezpieczeni przez prawo (zobacz adwokat sprawy karne) Unii Europejskiej. Łatwo zatem paść przedmiotem oszustwa. Towar z Chin nęci pomimo to obfitością produktów po niskiej cenie. Aby zabrać się za zakupy rzeczy z tej części globu powinno się odpowiednio przygotować. Na początku istotny jest sposób płatności - musimy mieć konto walutowe. Najkorzystniej by podczas przewalutowania nie ponosić nadprogramowych kosztów, a złotówki zamieniać po aktualnym kursie. Następnie powinieneś wybrać platformę na której złożysz zamówienie. Jeżeli interesuje Cię działanie wybranych serwisów poczytaj opinie ludzi, którzy już wcześniej z nich korzystali.

Aby mieć przekonanie, że zamówiony towar nie okaże się inny od prezentowanego w portalu, koniecznie przyjrzyj się opiniom poprzednich nabywców, możesz również poprosić o realne zdjęcie przedmiotu. Jeżeli nie ciekawi Cię zakup towaru wyłącznie dla siebie, a jesteś zaciekawiony importem rzeczy z Chin, to odpowiedzią na Twoje kwerendy jest hurtownia wielobranżowa, taka jak ta - Maxy. Należy mieć świadomość, że czekają nas nadprogramowe koszty związane z podatkiem i cłem. W wielu przypadkach nie trzeba już płacić kosztów wysyłki - na przesyłkę zdarza się mimo wszystko odrobinę poczekać.


Czym jest zjawisko dropshippingu

hurtownia części do maszyn
Oprawcowane przez: NCDOTcommunications
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Popularny staje się tak zwany "dropshipping". Praktyka zupełnie nieopłacalne dla nas, jako odbiorców. Polega na tym, że kupujemy przedmiot u krajowego pośrednika, kolejnie pośrednik robi zamówienie w hurtowni. Towary są nadawane wprost na nasz adres. Gdzie leży nierentowność tego postępowania? Otóż płacimy więcej by wynagrodzić pośrednika - a przedmiot może być zastopowany podczas odprawy celnej - i to na nas leży obowiązek wpłacenia dopłaty. W rezultacie płacimy więcej niż początkowo zakładaliśmy. Korzystniej w tej sytuacji zrezygnować pośrednika i wykonać zakupy własnoręcznie.
2019-09-17 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.