Jakich czynności należy oczekiwać po działaniu architekta?

Bez pracy projektanta nie można myśleć o wybudowaniu domu. Jest on konieczny, kiedy chcemy, aby wszystkie czynności przebiegły bez problemu, wedle naszej koncepcji i, co tutaj dużo mówić, również gustów.


modny loft
Oprawcowane przez: MANHATTAN RESEARCH INC (MANHATTAN RESEARCH INC)
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Różne notki

Kim właściwie jest architekt, czym się zajmuje oraz dlaczego jego działalność jest aktualnie łatwiejsza niżeli w przeszłości?

pralka
Oprawcowane przez: Mastercook
Na podstawie danych z: Mastercook
Istnieją takie profesje, jakie cieszą się bardziej znaczącą niż pozostałe popularnością. Dwa flagowe to oczywiście doktor oraz prawnik, wszakże do takiej grupy z pewnością powinno zaliczać się jeszcze inne zawody.


To właśnie architekt jest autorem projektu domu, więc jest pierwszą osobą, do której zwracamy się w sprawie rozpoczęcia prac budowlanych. Niestety wybór właściwego specjalisty nie jest tak prosty, jak by się mogło wydawać. W wielu przypadkach jest on już wcześniej sprawdzony, a więc także zarekomendowany przez jakiegoś z członków rodziny lub jednego z przyjaciół. Jeśli żadna osoba z naszych przyjaciół nie posiadała nigdy tego typu doświadczeń, jest jeszcze inna metoda: przeglądanie zdjęć dotychczas zrealizowanych projektów w serwisach architektonicznych lub dossier okolicznych biur projektowych. Warto również, w miarę możliwości, obejrzeć zrealizowane projekty także na żywo. Wtedy będziemy już wiedzieli, który architekt posiada jakiego rodzaju styl architektoniczny. Będziemy też wiedzieć, co nam się podoba, a co nie.


Na pierwszą konsultację z architektem warto jest zabrać wszystkie dokumenty odnoszące się do konkretnej działki. Chodziłoby tu o plan miejscowy i mapę geodezyjną. Wtedy to omówimy szczegóły dotyczące wielkości domu czy też bryły budynku. Jeżeli interesuje Cię dobry architekt Gdynia jest miejscem, gdzie posiada on swe studio.


Z pewnością na swoim projekcie weźmie pod uwagę wszystkie wynikające z rozmieszczenia działki zalety oraz omówi kwestie związane z funkcjonalnością, estetyką i wykorzystaną technologią. Co istotne, projektant może prowadzić nadzór autorski w czasie trwania prac budowlanych.
2018-05-07 13:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.