Waga laboratoryjna jako szczegółowy i szybki sposób pomiaru

Wagi są potrzebne w każdej dziedzinie życia. Jest to narzędzie służące do mierzenia masy, albo ciężaru danego przedmiotu, lub substancji.
Najprostszą wagą jest waga z szalkami, na jednej układamy ważony przedmiot, a na drugiej odważniki. Układając na szalkach ważony obiekt, również odważniki szukamy wzajemnej równowagi. Waga odważników wytycza masę ważonej rzeczy.


Waga laboratoryjna waga laboratoryjna cechuje się skrupulatnym i prędkim pomiarem. Urządzenie może być zasilane zarówno przez baterie (w serwisie) jak i z sieci. Rozwiązanie takie gwarantuje postawienie wagi w miejscach, w których utrudniony jest dostępu do sieci energetycznej. Duże, wyraźne symbole wyświetlacza zapewniają dobry odczyt pomiaru. Szalka wagi wykonana jest z stali nierdzewnej. Właściwością charakterystyczną tego typu wag jest niezwykle wysoka jakość wykonania idąca w parze z idealną dokładnością pomiarów i ich stabilnością, bez względu na czynniki zewnętrzne. Wagi te mają wiele dodatkowych zastosowań i możliwość podłączenia do komputera, czy drukarki.


waga laboratoryjna
Oprawcowane przez: Map of the Urban Linguistic Landscape
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Wagi tego rodzaju to wielce skrupulatne urządzenia które służą do dokładnego ważenia w formie ciekłej, sypkiej i stałej. Są one nieodzownym składnikiem wyposażenia nie tylko laboratoriów, lecz również pracowni jubilerskich, aptek, placówek naukowo-badawczych, szkolnych klas i innych miejsc, gdzie szczególne znaczenie ma precyzyjne sprawdzanie ciężaru.Przy tak dokładnym ważeniu istotne jest położenie, gdzie posadowiona jest waga


Nie może być ustawiana w sąsiedztwie otwartych okien, wentylatorów, ani klimatyzatorów. Może się zdarzyć, że spora wilgotność przyczynia się do błędu w trakcie ważenia.
2018-07-11 16:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.