Światło salonu, powinno wywoływać w nas pozytywny nastrój

Od oświetlenia oczekujemy czarów ponieważ światło naturalne posiada magiczną możliwość kreowania przestrzeni. Blask - ulotne, ale bardzo istotne tworzywo architektoniczne, należy zaplanować na etapie projektowania wnętrza. Projektując oświetlenie łazienkowe należy postanowić, jakiej rangi zadania pragniemy mu przekazać.

Sklep APD Market
Oprawcowane przez: jseliger2
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W tej dziedzinie skromność się nie opłaca. Nie powinniśmy ograniczać aranżacji oświetlenia do jednego punktu. W łazience bowiem spędzamy przeciętnie od 1 do 2 godzin dziennie. A ponadto światło w łazience pełni nie tylko rolę ergonomiczną, tworzy również atmosferę sprzyjającą relaksacji.

Zamiast królujących do niedawna plafonierów, do wybrania mamy dziś mnogość przeróżnych lamp. Współczesne lampy boczne czy strojnie ozdobione żyrandole, nie są już zarezerwowane jedynie do pokoi. Wszystko dlatego bo, obecna łazienka to coraz częściej pokój kąpielowy, w której aranżujemy ala salon SPA . Do wykreowania przecudownej gry świateł, lepiej zainstalować parę punktów świetlnych. Oświetlenie ogólne - sufitowe lub boczne, zamontowane solo, wzrokowo zmniejsza pomieszczenie. Ostre górne światło, to w łazience rzecz nieodzowna. Intensywne oświetlenie sufitowe ułatwi codzienne zabiegi pielęgnacyjne a w jego funkcji najlepiej sprawdzi się wielopunktowy system oświetlenia halogenowego, zainstalowany w suficie.


Różne notki

Oświetlenie jako pierwszoplanowy element w trakcie aranżacji lokum.

lampa wisząca
Oprawcowane przez: Sarah Joy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Oświetlenie stało się nieodzownym detalem w procesie zagospodarowania nowego gospodarstwa domowego. Bez oświetlenia eksploatowanie własnego M-3 stałoby się bardzo uciążliwe. W mroku nie ma szansy by przeczytać książkę, ugotować obiad czy wstawić pranie...
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.