Nowoczesne metody druku na koszulkach i pozostałych ubraniach przy pomocy specjalnych drukarek.

Wiele osób patrząc na barwne motywy na koszulkach myśli o tym, żeby samodzielnie wykonać swój własny wzór. T-shirty sprzedawane w sklepach produkuje się w dużych seriach na przemysłowych maszynach do drukowania, niestety jeszcze do niedawna maszyny te były bardzo duże i tak samo kosztowne. Nie nadawały się ani do indywidualnego wykorzystania, ani też do prowadzenia niedużego biznesu związanego z nadrukami na różnej odzieży.


Koszulki
Oprawcowane przez: Garry Knight
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jednak kilka lat temu w sklepach pojawiły się niewielkie, przenośne urządzenia, umożliwiające wykonanie dowolnych wydruków na materiałach (zobacz pełna treść). Tego typu drukarki przede wszystkim są niewielkich rozmiarów, przez co doskonale mogą się sprawdzać w niewielkich firmach. Powierzchnia pracy najprostszych wersji zaczyna się od około pięćdziesięciu centymetrów, co w zupełności powinno wystarczyć do tego, żeby wykonać nadruk na koszulkach, obrusach czy torbach. Drukowanie na każdym elemencie wykonuje się pojedynczo i przy każdym takim druku wymagane jest właściwe ustawienie wszystkiego, lecz te modele drukarek właśnie do takich zastosowań zostały projektowane.

Robienie wydruków na drukarkach do odzieży w rzeczywistości bardzo przypomina drukowanie na innych materiałach (zobacz https://fashioncolors.pl/146-tkanina-tiul). Tego typu urządzenia posiadają specjalny stół roboczy, na jakim trzeba precyzyjnie naciągnąć materiał przeznaczony do drukowania. Przy czarnych materiałach niezbędne będzie użycie odpowiedniego podkładu, na który jest następnie nakładany końcowy wzór. W czasie drukowania głowica wyrzuca odpowiedni rodzaj materiału na tkaninę, co trwa przeważnie parę minut.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.