Jak ważna jest dieta w dążeniu do wypracowania smukłej sylwetki?

W aktualnych czasach na świecie niezwykle duży problem stanowi nieprawidłowy styl życia ludzi. Życie w nieustannym biegu, stres w pracy i brak należytej ilości snu mogą doprowadzić organizm na skraj wycieńczenia.

Największym błędem są złe nawyki żywieniowe, gdyż jeżeli nie dostarczamy sobie odpowiedniej ilości wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, wówczas zaczynamy mieć problemy ze zdrowiem. Również ciężkostrawna dieta oparta o produkty typu fast-food, co jest zjawiskiem współcześnie bardzo powszechnym, może prowadzić do wielu poważnych schorzeń.

Wiosenna dieta
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu
Nie ulega wątpliwości,że większość chorób cywilizacyjnych, m.in. cukrzyca, nadciśnienie, otyłość, refluks czy anoreksja ściśle związana jest ze sposobem odżywiania. Żyjemy w nieustannym pośpiechu, często nie mamy czasu na normalny pełnowartościowy posiłek, w związku z czym przegryzamy coś na szybko aby tylko zabić głód. Coraz większa ilość produktów nafaszerowanych jest różnego rodzaju substancjami chemicznymi mającymi na celu polepszyć ich smak, które tak naprawdę są szkodliwe dla naszego organizmu. Warzywa i owoce częstokroć są pryskane niekoniecznie zdrowymi nawozami lub są genetycznie modyfikowane, co powoduje utratę ich wartości odżywczych.

Ludzie spożywają zdecydowanie zbyt wiele tłuszczy i węglowodanów, co prowadzi do kłopotów z wagą. Media budują w naszych głowach wizerunki szczupłych, wysportowanych osób a my pragniemy im dorównać, nie mając jednak wystarczającej woli walki. Częstokroć stosujemy różnego typu preparaty na odchudzanie, aby zahamować ten proces i nie dopuścić do rozwoju poważnych chorób takich jak nadciśnienie czy cukrzyca. Czasem jest to naturalnie skuteczna metoda,jeśli jednak zapędzimy si ę za daleko w dążeniu do osiągnięcia wymarzonej wagi, wówczas sytuacja może ulec odwróceniu i doprowadzić na przykład do anoreksji lub depresji. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, lepiej po prostu zawczasu zatroszczyć się o odpowiednią dietę i styl życia.

Różne notki

Sprzęt dla każdej kuchni

kuchnia
Oprawcowane przez: Tony Alter
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dwudziestym pierwszym wieku wybranie porządnych urządzeń do kuchni nie wydaje się być zazwyczaj sprawą trywialną. Pół biedy kiedy rozchodzi się o same meble, autentyczne schody zaczynają się przy okazji wybierania bardziej fachowych elementów kuchennego wystroju, takich jak chociażby płyty do kuchni. Płyta MSI Z87-G45 GAMING czy inny rodzaj takiej płyty? Wybór może nie być tutaj banalny.


Zbilansowana dieta to taka, która dostarcza do naszego organizmu wszystkich niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania składników, a w szczególności witamin oraz soli mineralnych takich jak wapń czy magnez. Bardzo ważny jest także stosunek na przykład konsumowanych tłuszczy i węglowodanów do białka (polecany magnez). Tylko właściwa proporcja tych substancji odżywczych zagwarantuje nam zdrowie na długie lata.

Nie powinniśmy również zapominać o wartości błonnika pokarmowego, który działa w naszym przewodzie pokarmowym niczym szczotka, udrażniając go i wspierając procesy trawienne. Jeżeli dobrze przyglądniemy się naszemu trybowi życia oraz sposobowi odżywiania i w odpowiednim czasie zareagujemy, wówczas możemy uniknąć wielu przykrych schorzeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi. Najistotniejsze to mieć świadomość na temat tego, co zjadamy i w jakich ilościach. Jeżeli nauczymy się to kontrolować, wówczas będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i witalnością na co dzień.
2018-08-29 13:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.