Pulsoksymetr jako istotne urządzenie lekarskie

Z wyjątkiem popularnych urządzeń pomiarowych są dostępne te trochę mniej powszechne, lecz podobnie potrzebne. Jednym z nich jest pulsoksymetr.


To jedno z kluczowych narzędzi lekarskich które służą do badania parametrów życiowych.
Jest użytkowany w ambuLatoriach, klinikach, oddziałach ratowniczych, ośrodkach zdrowia, a także przez lekarzy pierwszego kontaktu. Pozwala ona na badanie niedotlenienia. Zwykle niedotlenienie, jakie jest groźne dla zdrowia i życia chorego można zidentyfikować na podstawie badania fizykalnego. Nie zawsze jest to wykonalne i wtedy do pracy wkracza pulsoksymetr - sprawdź to -, który zezwala nie tylko na zbadanie pulsu, ale przede wszystkim na zmierzenie poziomu saturacji.


Pulsoksymetr to nieduże i niezwykle zaawansowane, elektroniczne narzędzie. Jest nakładane na podobieństwo klipsa na palec u dłoni, czy też nogi. Czasami aparaty są instalowane, albo zawieszane na różnych elementach ciała, zależnie od umieszczenia receptora, także potrzeb badanego. Przyrząd prowadzi badanie nasycenia krwi tlenem, oprócz tego ocenia puls pacjenta. Urządzenie daje możliwość ustawienia rozmaitych ról i metod, może na przykład funkcjonować w trybie stałym, cyklicznym, lub epizodycznie na żądanie pacjenta. Ich mały format i wytrzymałość na ruch pacjenta, pozwala na wygodne stosowanie u malutkich dzieci.


zdrowa żywność
Oprawcowane przez: Connie Ma
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Pulsoksymetr składa się z dwóch elementów. Główny element jest nazywany jednostką centralną, drugi to czujnik.
Prócz narzędzi stacjonarnych spotyka się również ruchome, które zasilane są na szczególne baterie. W wojskowości także spotyka się owego typu urządzenia dopasowane do warunków polowych.
2018-01-21 15:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.