Ciepło w środku naszych mieszkań wydaje się być niezwykle istotne zimą, ale również w czasie przedwiośnia oraz późnej jesieni

Rodacy przywykli do skrajnych temperatur. Zimą mamy niskie temperatury, ziąb i śnieg. Latem natomiast najczęściej mamy ciele dni i żar leje się z nieba.
łóżka


Jednak, w naszych domach wolimy, gdy jest przyjemnie - zwłaszcza zimą.


Jeśli mieszkamy w bliźniaku, który ma kotłownie, a w niej wielki kocioł, to uruchamiamy go w pierwszych dniach października i działa on nieraz nawet do końca marca. Sprzedawcy twierdzą nawet, żeby nie wyłączać i włączać kotłów nazbyt często, gdyż może im to zaszkodzić. Jednakże, taki kocioł należy uruchomić doprawdy wtedy, kiedy królowa śniegu puka w nasze okna. A co zrobić w pierwszych dniach jesieni albo na przedwiośniu, kiedy dni są jeszcze stosunkowo ciepłe, a tylko wieczory bywają już chłodne? Trzeba zainwestować w piecyki olejowe. Są one rewelacyjnym rozwiązaniem, żeby w bardzo szybki oraz stosunkowo niedrogi sposób przełamać w pokoju temperaturę. Takie piecyki są rewelacyjne także do biura, szczególnie jeśli mamy nieszczelne okna.


Jeśli chodzi o piecyki olejowe, to możemy wybrać ilość żeberek, która będzie dla naszego pokoju idealna. Zwykle są one także zasilane elektrycznie. Posiadają kabel i mamy możliwość podłączyć je do gniazdka, tak by ustawić piecyk blisko biurka lub kanapy - tak, by ogrzewał przestrzeń, która jest wokół nas. Taki piecyk dość długo trzyma ciepło, nawet kiedy go wyłączymy.
On sam ma w sobie czujnik, który powoduje, że piecyk wyłącza się, gdy olej w jego wnętrzu dostatecznie się rozgrzeje. Następnie znowu sam automatycznie się uruchamia.
2018-01-18 11:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.