W którym momencie zmiana sprzedawcy gazu zacznie być korzystna? Analizujemy nasze wydatki.

Logicznie myślący konsument zna prawa mu przysługujące, dlatego wie również, że w każdej chwili może podjąć decyzję o zmianie sprzedawcy gazu. By sprawdzić, czy to działanie w dłuższej perspektywie będzie dla nas korzystne, dobrze jest poświęcić kilka minut na zebranie cen energii i przekonanie się np. czy propozycja konkurencyjnego sprzedawcy gazu może być bardziej atrakcyjna cenowo i pomoże obniżyć opłaty.


Całkiem możliwe, że nasze małe zestawienie udowodni, iż zmiana sprzedawcy gazu oznaczać będzie większe oszczędności w naszym domowym budżecie. Jednak czy na pewno dobrze jest dokonać zmiany sprzedawcy gazu – to pokaże nam nieskomplikowany dokument w excelu. Trzeba tylko porównać ceny i dokonać wyboru najlepszej oferty. Z pewnością nie powinniśmy podpisywać niczego na gorąco, w chwili, gdy ktoś puka do naszych drzwi i oferuje nam zmianę dostawcy. Zmiana sprzedawcy gazu jest do zrobienia podczas obowiązywania naszej umowy z bieżącym dostawcą, lecz czasami dobrze jest zaczekać, aż się skończy, by nie płacić dodatkowych opłat. To też dobrze jest przeliczyć – czy rozwiązanie podpisanej umowy o sprzedaż gazu przed jej wygaśnięciem może być mniej opłacalna od płacenie więcej w czasie kilku najbliższych miesięcy. Więcej dowiesz się pod linkiem .


Palnik gazowy
Oprawcowane przez: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Jeśli już podejmujemy decyzję o zmianie sprzedawcy, niech to będzie ugruntowana na krajowym rynku firma, a nie całkiem nowy twór. Niech dana firma gazownicza obsługuje odbiorców na terenie całego kraju, a sprzedaż gazu będzie częścią ich działalności. Tutaj znajdziesz godnego zaufania dystrybutora gazu.

Wygląda na to, że zmiana sprzedawcy gazu jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ badania pokazują, że rośnie ilość domów, które tego dokonały. Opcja zmiany sprzedawcy mediów jest od kilku lat ważnym elementem wzmacniania konkurencyjności na rynku. Ale by nie żałować swojej decyzji i ustrzec się nieuczciwych działań oraz wprowadzenia w błąd przy zawieraniu nowej umowy, dobrze jest podejść do tego rozsądnie i zdecydować się na spokojnie, analizując swoje wydatki.
2019-03-08 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.