W sezonie letnim pamiętaj o stylowych i zdrowych okularach przeciwsłonecznych

Nadchodzi lato, a razem z nim dni pełne słońca. Kto nie uwielbia upalnych promieni muskających skórę i nie zachwyca się tym, że może nareszcie schować do garderoby grube zimowe ubrania? Niestety promyki słoneczne to więcej niż tylko przyjemność. Z różnych stron słuchamy o konieczności zabezpieczenia cery profesjonalnymi kremami z filtrem, ale znacznie rzadziej mówi się o równie istotnej ochronie naszych wrażliwych oczu.


rayban
Na podstawie danych z: pixabay
Bezustanne eksponowanie oczu na promienie Słońca może przypuszczalnie skończyć się poważnym pogorszeniem zdolności widzenia a także zrodzić wiele różnych schorzeń, w tym nowotworów. Znakomitym środkiem zaradczym są dobre okulary przeciwsłoneczne (chociażby takie: https://opticalchristex.pl/sklep/69-tom-ford), koniecznie z ochroną przeciw promieniom UV. Same przyciemniane szkła mogą powodować rozszerzenie źrenic, więc znacznie więcej promieni słonecznych dostaje się na siatkówkę i może ją uszkodzić. Dlatego tak istotny jest dobry filtr UV, który zatrzyma szkodliwe promienie słoneczne przed dostaniem się do ludzkich oczu.

Podczas trwania sezonu, na promenadach zauważyć można wielu sprzedawców okularów, jednakże sprzedawane przez nich okulary przeciwsłoneczne są zwykle niskiej jakości i nie mają właściwego filtra UV. Jedynie oryginalne okulary mają rzetelne oznakowanie, potwierdzające siłę filtra UV i jedynie takim produktom możemy zaufać. Czasami wskazane jest zapłacić kilka złotych więcej, dlatego że zdrowie bezustannie jest w cenie. Całe szczęście czasy, gdy miało się trudności z dobraniem okularów (zobacz https://opticalchristex.pl/sklep/76-chanel) do naszego charakteru już się skończył. Asortyment modeli jest przeogromny, a co lepsi producenci zapewniają ogrom opcji uformowania i dostosowywania okularów dla klienta.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.