Opis podstawowych rodzajów materiałów używanych na pościele, czemu wełna świetnie sprawdza się w tej roli.

To, pod czym będzie się spało, ma ogromne nie tylko dla naszej wygody, ale i zdrowia. Całkiem niedawno jeszcze bardzo popularne były rozmaite pierzyny i kołdry puchem, dają one duży komfort i jednocześnie przewiewność.


Jednak ich czyszczenie stanowiło dość duży problem, ponieważ puchu nie można wyprać w pralce, tak jak można to zrobić z pozostałymi materiałami. Obecnie klienci coraz chętniej wybierają wypełnienia z poliestru, jakie są dużo prostsze do utrzymywania w czystości. Ta w szczególności ma znaczenie przy osobach mających problem z alergiami - obecne wszędzie roztocza, kurz i bakterie naprawdę bardzo mogą utrudnić codzienne życie. Dlatego też pośród tego typu osób dużą popularnością się cieszą kołdry antyalergiczne, które wykonane są w taki sposób, żeby zminimalizować występowanie w nich rozmaitych alergenów.


zegarek
Oprawcowane przez: Matty Ring
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszy się pościel wełniana, jak się okazuje ten właśnie materiał świetnie w takiej roli się sprawdza. Wełna jest niezwykle delikatna i miękka, więc pościel zrobiona z niej ma podobne właściwości. Wełna doskonale przepuszcza powietrze, więc nie powoduje pocenia się, jak ma to miejsce w przypadku sztucznych wypełnień. Jest bardzo higroskopijna, więc (zobacz przeniesiony tutaj) w zimie świetnie ociepla, a latem chłonie wszystko, co się wypoci.


Różne notki

Jak urządzić nowoczesną łazienkę?

aranżacje wnętrz
Oprawcowane przez: Danko Münzel
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Trendy wnętrzarskie zmieniają się co chwilę, a przecież każdy potrzebuje mieć modne i nowoczesne wnętrze.


Niezależnie od rozmiaru naszej łazienki, trudno odnaleźć złoty środek, a więc rozwiązanie, które nie obciąży naszego portfela, będzie się wspaniale prezentować i posłuży przez wiele lat.


Pościel wełniana jest lubiana przez starsze osoby, mające problemy z rozmaitymi bólami. Zapobiega też tworzeniu się odleżyn i odparzeń, więc (zobacz pozostałe wiadomości) bardzo dobrze się sprawdza w przypadku konieczności dłuższego przebywania w łóżku.
2018-08-29 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.