Opis podstawowych rodzajów materiałów używanych na pościele, czemu wełna świetnie sprawdza się w tej roli.

To, pod czym będzie się spało, ma ogromne nie tylko dla naszej wygody, ale i zdrowia. Całkiem niedawno jeszcze bardzo popularne były rozmaite pierzyny i kołdry puchem, dają one duży komfort i jednocześnie przewiewność.
Jednak ich czyszczenie stanowiło dość duży problem, ponieważ puchu nie można wyprać w pralce, tak jak można to zrobić z pozostałymi materiałami. Obecnie klienci coraz chętniej wybierają wypełnienia z poliestru, jakie są dużo prostsze do utrzymywania w czystości. Ta w szczególności ma znaczenie przy osobach mających problem z alergiami - obecne wszędzie roztocza, kurz i bakterie naprawdę bardzo mogą utrudnić codzienne życie. Dlatego też pośród tego typu osób dużą popularnością się cieszą kołdry antyalergiczne, które wykonane są w taki sposób, żeby zminimalizować występowanie w nich rozmaitych alergenów.
Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszy się pościel wełniana, jak się okazuje ten właśnie materiał świetnie w takiej roli się sprawdza. Wełna jest niezwykle delikatna i miękka, więc pościel zrobiona z niej ma podobne właściwości. Wełna doskonale przepuszcza powietrze, więc nie powoduje pocenia się, jak ma to miejsce w przypadku sztucznych wypełnień. Jest bardzo higroskopijna, więc w zimie świetnie ociepla, a latem chłonie wszystko, co się wypoci.
Pościel wełniana jest lubiana przez starsze osoby, mające problemy z rozmaitymi bólami. Zapobiega też tworzeniu się odleżyn i odparzeń, więc bardzo dobrze się sprawdza w przypadku konieczności dłuższego przebywania w łóżku.
2018-12-07 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.