Wybierając się w góry pamiętajmy o wzięciu odpowiedniego sprzętu

Co roku tysiące wczasowiczów wybierają się na wypracowane urlopy w tereny górskie – zarówno w kraju oraz za granicą. I jak co roku służby ratownicze mają pełno pracy.


Wielu sytuacji dałoby się bez problemu uniknąć, gdyby urlopowicze lepiej dbali o dobre uposażenie przed wyruszeniem na szlak.


malowidło - dom
Oprawcowane przez: Daniel Jolivet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Różne notki

Nagrzewnica amerykańskiej firmy Master - a więc, podgrzewanie wnętrz na stałe lub tymczasowo

prezent
Na podstawie danych z: pixabay.com
Jak już zostało napomknięte wewnątrz temaciku, nasz dzisiejszy felieton zostanie poświęcony firmie, która powstała wewnątrz Stanach Zjednoczonych oraz przezywa się MASTER. Bywa to pojedynczy spośród najbardziej popularnych producentów nagrzewnic, który już od dobrych kilku latek ma w posiadaniu również własną filię wewnątrz Polsce.


Plecaki turystyczne to nie całość wyposażenia. To oczywiście fundament, do plecaka wkłada się cały potrzebny sprzęt o czym większość odwiedzających górskie ustronia nagminnie zapomina. Plecaki turystyczne to jedynie wierzchołek wyposażeniowej góry. Wyjazd w góry nie musi być kosztowny jednak z pewnością powinien być bezpieczny. Powrót z urlopu z nogą w gipsie raczej nie zaliczy się w skład godnych zapamiętania doświadczeń. Kupno odpowiedniego obuwia, termo aktywnego stroju na szybkie zmiany warunków na szlaku, i takich dopełnień jak np. lokalizator GPS, który będzie bardziej wydajny niż standard w telefonie pozwoli na uniknięcie licznych nieprzyjemnych niespodzianek. Przed rozpoczęciem planowania wyjazdu warto najpierw udać się do sklepu z sprzętem turystycznym i sprawdzić co rzeczywiście będzie potrzebne. Próba oszczędzenia na swym bezpieczeństwie jest zbędnym kuszeniem losu i wręcz dopraszaniem się o wypadek. Przed zaczęciem się sezonu turystycznego sklepy zarówno fizyczne i sieciowe uaktywniają różnorodne promocje na całe zestawy na górskie wyprawy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.