Na co powinien zwracać uwagę każdy z hodowców gołębi? Jakie symptomy świadczą, iż gołąb jest w najlepszej formie?

Każdy z hodowców gołębi, zawodowiec czy amator, ma świadomość, jak niezbędną rolę dla prawidłowego rozwoju ptaków stanowią różnorakiego rodzaju witaminy i suplementy. Jeżeli planujemy, by nasze gołębie cieszyły się zdrowiem, to trzeba pamiętać o odpowiednio dobranych środkach. Jednakże to nie wszystko, gdyż każdy hodowca gołębi powinien znać swoje ptaki i zdawać sobie sprawę, jak je obserwować, aby móc wyłapać każdy niepokojący sygnał.


Preparaty dla gołębi są podstawą, dzięki temu mogą zachować one najlepszą kondycję przez lata. Tego typu gołębie są szczęśliwe, wspaniale się rozwijają, prezentują się naprawdę okazale. Każdy hodowca powinien o tym wiedzieć, żeby wybierać wyłącznie najlepsze preparaty, wybrane specjalnie dla rodzaju gołębi, jakie hodujemy. Tak samo ważne są witaminy dla gołębi, które wspomagają układ odpornościowy każdego ptaka.


gołębie na placu
Oprawcowane przez: oatsy40
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jednocześnie, jak powiedzieliśmy wcześniej, powinniśmy potrafić obserwować swoje gołębie. Musimy nauczyć się wszystkich aspektów zachowania gołębi w czasie różnych sezonów. Pierwszą obserwacją powinno być przeanalizowanie nocnych odchodów wdowców.

Chcesz zgłębić oprócz tego inne pokrewne materiały, jednak nie wiesz, w którym miejscu je znaleźć? Bez obawy - sprawdź więcej w serwisie.

Powinny być małe jak kulki do gry, połączone w małe grupki. Identycznie wygniecenia w gnieździe są dobrą oznaką.


Pamiętajmy, że metabolizm i kondycja gołębia na najwyższym poziomie jest w stanie być przez nas kontrolowana za pomocą tego rodzaju symptomów, jak gładkie, zwarte pióra, białe woskówki, bardzo czyste, błyszczące oczy czy różowe gardło. Gdy trzymamy gołębia w ręku to powinien być niezbyt ciężki, musi mieć elastyczne mięśnie - sprawdź witaminy dla gołębi, które poruszają się, jak trzymamy go w ręku trochę dłużej. Po tym można poznać, z jakiego rodzaju okazem mamy do czynienia.
2019-04-25 08:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.