Piecyki przenośne stosowne w wielu przypadkach

Piecyki przenośne potrzebne są nie tylko w czasie długich i surowych zim, ale także w sytuacjach gwałtownych awarii, czy potrzeby dogrzania pomieszczenia gospodarczego. Piecyk naftowy jest idealną alternatywą dla pieców elektrycznych.


Wybierając piecyk na paliwo ciekłe wybieramy oszczędne ogrzanie pomocnicze.
Piecyk naftowy może być użytkowany w każdych typach wnętrz, zarówno mieszkalnych, takich jak bawialnia, czy kuchnia, jak i tych, które nie są użytkowane w sposób trwały, jak piwnica, poddasze, garaż, bądź pracownia.

Jeżeli szukasz analogicznych danych na opisywany w tym serwisie problem, to na pewno znajdziesz więcej pod linkiem (https://sensive.pl/).

Tego rodzaju piecyki mają tę wartość, że mogą być przemieszczane z jednego pomieszczenia do drugiego. Jest to jednakże tylko ogrzewanie pomocnicze i w żadnym przypadku nie ma prawa zastąpić nagrzewania podstawowego. Ciepło jest rozprowadzane na zasadzie konwekcji z górnej części sprzętu i poprzez promieniowanie frontalne.


piecyk naftowy
Oprawcowane przez: Tikkurila
Na podstawie danych z: Tikkurila


grafiki


Są trzy podstawowe warianty piecyków na paliwo w płynie, piecyki z knotem, piecyki o podwójnym paleniu, piecyki elektroniczne. Sprzęty z knotem służą do okolicznościowego, doraźnego grzania pomieszczeń, w jakich nie spędza się wiele czasu. Ich ścianki grzeją się do wysokiej temperatury, trzeba zważać, aby się nie oparzyć. Te o podwójnym paleniu, dzięki kolejnej przegródce spalania zapewnia wyższą wydajność, również mniejszą emisję CO2 i mniejszą wielkość osadów. Poza tym widoczny ogień kreuje kameralny nastrój.
Poniektóre wzory posiadają możność regulacji mocy. Z kolei piecyki elektroniczne zapewniają eksploatatorom maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Układ wentylacji zapewnia najlepsze rozpraszanie ciepła i ochrania przed przegrzewaniem ścianek.
2019-04-01 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.