Klimatyzacja do budynku - poradnik kupującego

Jeszcze parę lat temu klimatyzacja łączona była przede wszystkim z biurowcami czy też sklepami spożywczymi.


Głośna, żrąca prąd i częstokroć wprost śmierdząca, rzadko wzbudzała zaciekawienie ludzi żyjących w blokach albo domach.
żarówki
Oprawcowane przez: Röben
Na podstawie danych z: Röben


Sporo mówiło się też o jej ujemnym wpływie na ludzkie zdrowie. Dziś sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Zmieniający się klimat, jaki zsyła nam bardzo duszne okresy w przeciągu lata jak również coraz większe dążenie do poprawy komfortu życia sprawia, że montaż klimatyzacji przestaje być tematem tabu. Technologia również poszła do przodu. W sprzedaży odszukać można niedrogie przyrządy, jakie w szybki sposób pozwolą nam schłodzić czy też ogrzać pomieszczenie jak także nadzwyczaj zaawansowane klimatyzatory, zużywające śladowe ilości prądu, sterowane ze smartfona, mające funkcje polepszenia jakości powietrza w pomieszczeniach. Niektóre z nich wyglądem przypominają bardziej designerskie elementy wykończenia mieszkań niż klimatyzator.


Zastanawiasz się nad klimatyzatorem ale zupełnie nie masz pojęcia jak do tego podejść? Wysokie zużycie prądu oraz powiązane z tym koszta to jedna z najczęstszych przyczyn rezygnacji z zakupu klimatyzatora. Nowoczesne klimatyzatory potrafią być jednakże nadzwyczaj ekonomiczne. Przede wszystkim odmieniła się technologia ich konstruowania.
W przeciwieństwie do klimatyzacji starszego typu nowe przyrządy nie funkcjonują już w trybie on/off. Starsze urządzenia chłodziły powietrze o parę stopni po czym wyłączały się. Gdy temperatura powietrza wzrastała klimatyzacja włączała się na nowo.
2018-01-18 10:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.