Naturalne preparaty

kosmetyki naturalne
Oprawcowane przez: ORGANIQUE
Chemii towarzyszącej nam w codziennym życiu zawdzięczamy mnóstwo udogodnień, wspaniałych wynalazków, które codziennie ułatwiają nam życie. Chemia przydaje się w branży środków czyszczących, w branży samochodowej, w przemyśle żywieniowym i wielu innych dziedzinach, do których wlicza się też branża kosmetyczna. Bez pomocy licznych chemików, zaawansowanych laboratoriów i dziesiątków testów przeprowadzanych nad każdym powstającym wyrobem nie posiadalibyśmy dziś znakomitych mydeł, maści przeciwstarzeniowych, neutralnych dla skóry kosmetyków do make-upu i wielu innych środków, jakich prawie każdy, przede wszystkim panie, używa każdego dnia i nie rozmyśla szczególnie nad ich pochodzeniem.

Istnieje jednakże druga strona tej monety. Kosmetyki nie zawsze są tworzone z odpowiednią starannością, szczególnie takie, jakie osiągalne są w trochę niższych cenach. Kolejna kwestia, która odnosi się do przeszłych epok – dawniej nie pojmowano długofalowego oddziaływania na skórę pewnych substancji wykorzystywanych w produkowanych w laboratoriach, a po latach okazał się on niekorzystny, co zaowocowało u licznych ludzi alergią na niektóre związki i słabą odpornością skóry. No i jeszcze jedna sprawa: mieszkanie w centrach miast samo w sobie rodzi sporo problemów zdrowotnych, z jakimi dawniej ludzie nie musieli się spotykać, szczególnie uczulenia, w tym na niektóre substancje stosowane powszechnie w kosmetykach codziennego zastosowania.

Reakcją na wszystkie te kłopoty są kosmetyki naturalne, sklep z takimi kosmetykami bywa zwykle do znalezienia w każdym większym mieście, w jakich mieszkańcy nauczeni mądrością swoich przodków i własnymi przykrymi doświadczeniami stosują dziś o wiele chętniej zwykłe, szare mydło, szampon bez SLS (sklep internetowy sklepu to jest jeszcze dziś często używanej substancji tworzącej pianę, powodującej u licznych podrażnienia, naturalne maści, roślinne maseczki na cerę... w miejsce niemal każdego kosmetyku obecnego zwyczajnie w drogeriach da się odnaleźć odpowiadające, naturalne kosmetyki. Sklep z kosmetykami naturalnymi nie jest niestety dostępny na dowolnym bardziej zatłoczonym skrzyżowaniu – w większych miastach może być ich najwyżej parę. Nie należą również do tanich, tylko co ma większą wartość niż własne zdrowie? Wiele unikalnych wiadomości na ten temat - link.


Różne notki

Właściwie każda dziewczyna próbowała się kiedyś odchudzić. Przeczytaj jak powinno się chudnąć

szczupła sylwetka
Oprawcowane przez: Butz.2013
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niemal każda dziewczyna próbowała się kiedyś odchudzić - jest to niemal tak oczywiste jak słońce. W współczesnych czasach wiele kobiet dąży do osiągnięcia idealnej figury - zwłaszcza kiedy naszymi idolkami są celebrytki. W takich wypadkach kobiety bez wątpienia coraz częściej sięgają po różnego rodzaju diety odchudzające.
Oprawcowane przez: k.s.
2018-07-12 08:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.