Jaki będzie nowy rok dla przedsiębiorstw budowlanych?

Miejscowy rynek nieruchomości ciągle ulega ciągłym zmianom. Jak grzyby po deszczu są budowane kolejne osiedla. Wystarczy sprawdzić w sieci, jak wielka jest obecnie liczba ofert sprzedaży. Wklepując tylko "mieszkania Wrocław", dostaje się dziesiątki rekordów anonsujących się biur nieruchomości jak i pojedynczych kontrahentów. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie brak chętnych. Ludzie są coraz bardziej ostrożni w podejmowaniu długotrwałych zobowiązań finansowych majątkowych, zwłaszcza takich, które w znaczny sposób uszczuplą ich domowy budżet. Teraz miesięczna spłata kredytu hipotecznego to zazwyczaj 1500-1800zł, a brak pewności koniunkturalnego jutra nie sprzyja ostatecznym ustaleniom.

Przestronne mieszkania od Archicom Holding
Zakończenie 2012 roku wzbudziło ożywienie ze względu na program Rodzina na Swoim. Wielu ludzi chciało zdążyć kupić nieruchomość po niższej cenie. Kolejny rok może wywołać impas na rynku. Nie tylko zbliżający się kryzys, a w konsekwencji spadek zatrudnienia, będzie miał wpływ na trudny okres w kwestiach kupna-sprzedaży, ale i oczekiwanie na nieznany do końca program rządowy. Przy okazji kończącej się Rodziny na Swoim dużym wzięciem cieszyły się domy z pierwszej ręki. W ostatnich miesiącach deweloperzy ścigali się w promowaniu preferencyjnych kredytów.

Nadchodzący rok może być już dla sprzedawców mniej łaskawy. Duże firmy trudniące się handlem są mniej skłonne do upustów niż prywatni właściciele, dla których bardzo wygórowane propozycje cenowe firm deweloperskich mogą być szansą, na którą czekali. Tak jak bez pomocy agenta trudno było im sfinalizować transakcję, tak teraz sytuacja może zmienić na ich korzyść.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.