W jaki sposób umyć naprawdę brudne okna?

To jak często musisz myć okna zależy głównie od okolicy, w której mieszkasz. W mieście, przy szosie należy to robić nagminniej, a także jeśli w domu bywają palacze.


Mocno zaniedbane okna wymagają ogromniejszego nakładu pracy, lecz jeśli się prawidłowo przygotujesz – bez kłopotu doprowadzisz je do porządku.


firma
Oprawcowane przez: Steve Snodgrass
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Różne notki

Beko części zamienne oferuje w atrakcyjnej kwocie.

części
Oprawcowane przez: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Sprzęty, zwłaszcza te z których niejednokrotnie używamy, mają to do siebie, że mogą się zepsuć. Na szczęście jak się okazuje, nie przy wszystkich sytuacjach musimy od razu pójść do sklepu, żeby je zakupić, bo czasem wystarczy, że wymienimy jedynie tą część, która uległa zniszczeniu. Przez to też zawsze trzeba mieć świadomość, w jakim miejscu możemy zakupić części zamienne oraz jak wiele przyjdzie nam za nie zapłacić.


Przed przystąpieniem do roboty przyszykuj sobie: odkurzacz do mycia okien, zmiotkę, wiaderko, ściereczki jak też gąbkę, stare gazety, proszek do prania względnie płyn do zmywania naczyń, płyn do mycia szyb czy też ocet. Okno wpierw omieść z kurzu jak też brudu. W wiaderku przygotuj ciepłą wodę z proszkiem do prania ewentualnie płynem do mycia naczyń. Parokrotnie (najlepiej gąbeczką) wyczyść szybę a także framugi, wyjątkowo gruntownie w rogach, ponieważ tam zbiera się najsporzej zanieczyszczeń. Wpierw wyczyść wewnętrzną (czyściejszą) stronę szyby jak też parapety.


organizm
Oprawcowane przez: Serge Kij
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Gdy pozbędziesz się najgorszego brudu, czas na „przepłukanie” okna czystą wodą. Nalej ciepłą wodę do miski i czystą ściereczką przetrzyj szybę oraz framugi. Potem osusz całość ściereczką bądź ręcznikiem papierowym. Późniejszy krok to doczyszczenie szyb. Można do tego celu spożytkować płyn do mycia okien albo ocet (z wodą w części 1:8). Popryskane albo przetarte wodą z octem okna polerujemy gałgankiem czy też starymi czasopismami, by pozbyć się wszelkich smug. Pamiętaj! Okna najlepiej myć w pochmurny, lecz gorący dzień.


Słońce powoduje, że woda szybciej zasycha, tworząc szpetne smugi. Jeśli jest bardzo zimno, szkło robi się kruche a także łatwiej pęka. sklep Karcher posiada w swojej ofercie różnego rodzaju myjki do szyb.
2018-01-18 11:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.