Jak uzyskiwać to, co założyliśmy? Jak realizować zaplanowane sobie założenia? Odpowiedź jest dosyć ciekawa

Dzień w dzień coś nowego, pojawiają się i znikają koncepcje, myśli, postanowienia. Każdego dnia uciekają myśli i założenia, których niestety nie udało się nam zrealizować, na które nie starczyło czasu, siły lub ochoty, takie co były w planach, ale obecnie zaplanowane są na święty nigdy. Takie rozterki pojawiają się w każdej części naszego życia, skąd się one biorą?
salon
Oprawcowane przez: OKNOPLAST-Kraków
Na podstawie danych z: OKNOPLAST-Kraków
Najłatwiej rzecz ujmując nie ma w tym nic specjalnego, gdyż brak nam czasu tylko na te plany, trzeba się zajmować życiem. Ile razy już na przykład sobie przyrzekałeś, że w końcu wyremontujesz mieszkanie, a następnie wstawisz pięknie meble do salonu i sofy jednoosobowe - . A dalej ten plan czeka na realizację.

Co zrobić w takich sytuacjach? Odpowiedź jest jednoznaczna, ale może nie spodobać się osobom, które są tego świadome. Tak, zmobilizować się i zrealizować to, co postanowione. Tak naprawdę nie jest to specjalnie trudne, ale co wynika z doświadczenia wielu ludzi już właśnie w tym momencie rezygnuje. A szkoda, bo zamiast „zawalać” się terminami i postanowieniami, których i tak nie uda nam się zrealizować, lepiej wypisać na kartce chociaż trzy rzeczy, które chcemy zrobić w najbliższym czasie.


Różne notki

Zaprojektuj piękne mieszkanie przy użyciu mebli drewnianych, będą one nie tylko modne, lecz także trwałe

sklep meblowy
Oprawcowane przez: MCA Furniture
Na podstawie danych z: Myin.pl
Wybór odpowiednich elementów umeblowania do domu nie jest taką prostą sprawą, jak może zdawać się w pierwszej chwili. Wyposażenie mieszkania powinno być nie tyle piękne oraz wygodne, lecz także solidne. W licznych przypadkach meble nabywa się na lata, a zatem zrozumiałe staje się, że chce się, żeby posłużyły przez dłuższy czas.


I co najważniejsze, żeby jakiś był z tego pożytek trzymać się założeń, jak najbardziej poważnie. Oczywiście, jeśli mamy zamiar postawić sobie realne zadania do realizacji to dobierzmy odpowiednią skalę trudności do konkretnego, przeznaczonego na ten cel, czasu. Jak będziemy remontować mieszkanie to przecież trzeba założyć na to o wiele więcej czasu niż na niewielką korektę, na przykład wymianę mebli do salonu.
salon
Oprawcowane przez: POL-SKONE
Na podstawie danych z: POL-SKONE
Róbmy tak z innymi zadaniami, gdyż ten sposób po prostu działa, jest bardzo realny i możliwy do spełnienia (zobacz więcej inspiracji).

Możliwe, że nie jest tak efektowny, jak ten,donoszący, że w jakiś magiczny sposób zrealizujemy wiele wymagających projektów. No tak, brzmi to ciekawie, ale naprawdę mierzmy siły na zamiary i zamiast marzyć o ogromnych planach, a w konsekwencji żadnego z nich nie zrealizować, lepiej skupić się konkretnie na paru projektach, które w pełni możemy zrealizować. Po spełnieniu pierwszych zadań możemy przejść do kolejnych, i tak w kółko, aż zrealizujemy wszystko, czego tylko pragniemy.
2018-06-21 20:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.