innowacyjne rozwiązania przy udziale obrazów

Ściana to ten element domu, który wbrew pozorom trudno w szybki sposób należycie zaaranżować. Ci, którzy nie nie zwracają na to uwagi bądź też preferują minimalistyczne wnętrza ograniczają się jedynie do zakupu dekoratorskiej farby do malowania ścian lub kupna odpowiedniej fototapety. Tymczasem warto również wykorzystać ciekawe rozwiązania z wykorzystaniem obrazów.
obraz w muzeum nowoczesnym
Oprawcowane przez: Mike Steele
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obrazy od zawsze stanowiły i póki co wciąż stanowią podstawowy ozdobnik ściany, niezależnie od tego czy jest to ściana w jednym kolorze, czy we wzorzyste motywy. Podstawą jest odpowiednie skomponowanie całości i dopasowanie obrazu do wyglądu pomieszczeń. W przeciwnym razie nawet wspaniałe meble i akcesoria nie dadzą pożądanego efektu, jeżeli wnętrze będzie się „rozbiegało”, a dodatki nie będą ze sobą współgrać.

Nowoczesne wnętrza wymagają nowoczesnych obrazów, co nie znaczy jednak, że tradycyjne produkty tego gatunku poszły w niepamięć. Wręcz przeciwnie – współcześnie w taktowny sposób łączy się stylowe dodatki z nowoczesnymi meblami i na odwrót. Oznacza to, że replika Damy z łasiczką równie interesująco może wyglądać we wnętrzu aranżowanym w stylu glamour, jak i we wnętrzu awangardowym.

Nowoczesne obrazy różnią się jednakże od ich standardowych odpowiedników, o czym przekonasz się na http://www.demur.pl/obrazy. Przypominają bowiem bardziej fotografie, niźli malowane pędzlem dzieła, aczkolwiek mnóstwo z nich również malowana jest na płótnie tradycyjną techniką ręczną, a więc z wykorzystaniem pędzla i szpachelki. Dzisiejsze obrazy zwykle otrzymują nieregularny kształt – nie są to zwykłe modele ozdobione w drewnianą czy złotą ramkę, ale składające się z kilku osobnych części dzieła, bez konieczności oprawiania ich w ramę. Stosuje się do ich produkcji wytrzymałe płótna i odporne farby, a obraz jest odpowiednio zaimpregnowany przed wilgocią i kurzem.


Różne notki

Designerskie wyposażenie i dodatki wnętrz – z jakiego względu odznaczają się współcześnie tak dużą popularnością?

Bodum
Oprawcowane przez: Martin Pool
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Urządzanie własnego domu czy mieszkania to naprawdę ważny etap w życiu każdej osoby. Nie należy się wobec tego dziwić, że zawsze chcielibyśmy wybierać możliwie jak najbardziej interesujące artykuły. Na szczęście, współczesny rynek daje pod tym względem bardzo dużo możliwości, z tego powodu każda osoba na pewno będzie w stanie wybrać coś satysfakcjonującego dla siebie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.