Platforma przetargowa, e-procurement?

Każdy z nas miał okazję słyszeć o jakimś przetargu. Nie wszyscy jednak w nich uczestniczyliśmy. Nie znamy każdego niuansu, które wiążą się z przeprowadzeniem przetargu i z uczestnictwem w nim. W obecnych czasach jest coraz więcej opcji pozwalających na zorganizowanie przetargu. Jest coś takiego jak platforma przetargowa. To platforma, która pozwala na organizację przetargu w sieci. Przetargi w Internecie są bardzo popularne. Czemu? Odpowiedź jest banalna.


platforma przetargowa
Oprawcowane przez: Alan Wolf
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzięki temu, że robione są platformy przetargowe nie trzeba tracić czasu na normalną organizację przetargu. Ogólnie mniej kosztowne jest robienie przetargu w sieci aniżeli w jakimś fizycznym miejscu. Dodatkowo w przetargach online może uczestniczyć większa ilość osób. Nie musimy nigdzie jeździć, więc duża grupa osób ma chęć uczestniczyć w przetargu. Wiadomo, że przy przetargu online mają racje identyczne prawa jak przy normalnym przetargu. Największym problemem przy tego typu przetargach bywa podpis elektroniczny. Niestety nie każdy takim podpisem dysponuje, co wyklucza ich z możliwości udziału w przetargu online. Dlatego jeśli jesteśmy inwestorami powinniśmy stworzyć dla siebie tego rodzaju podpis, bo na pewno okaże się przydatny.

Elektroniczne rozwiązania

Dziś wybieramy elektroniczne rozwiązania. To ważne, by po prostu mknąć z duchem czasu. Z tego powodu tak potrzebne okazało się zorganizowanie e-procurement. To opcja elektronicznego ogarnięcia działań związanych z zamawianiem i ogólnie działań powiązanych z zaopatrzeniem w sektorach publicznym i prywatnym.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.