Platforma przetargowa, e-procurement?

Każdy z nas miał okazję słyszeć o jakimś przetargu. Nie wszyscy jednak w nich uczestniczyliśmy. Nie znamy każdego niuansu, które wiążą się z przeprowadzeniem przetargu i z uczestnictwem w nim. W obecnych czasach jest coraz więcej opcji pozwalających na zorganizowanie przetargu. Jest coś takiego jak platforma przetargowa. To platforma, która pozwala na organizację przetargu w sieci. Przetargi w Internecie są bardzo popularne. Czemu? Odpowiedź jest banalna.

platforma przetargowa
Oprawcowane przez: Alan Wolf
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzięki temu, że robione są platformy przetargowe nie trzeba tracić czasu na normalną organizację przetargu. Ogólnie mniej kosztowne jest robienie przetargu w sieci aniżeli w jakimś fizycznym miejscu. Dodatkowo w przetargach online może uczestniczyć większa ilość osób. Nie musimy nigdzie jeździć, więc duża grupa osób ma chęć uczestniczyć w przetargu. Wiadomo, że przy przetargu online mają racje identyczne prawa jak przy normalnym przetargu. Największym problemem przy tego typu przetargach bywa podpis elektroniczny. Niestety nie każdy takim podpisem dysponuje, co wyklucza ich z możliwości udziału w przetargu online. Dlatego jeśli jesteśmy inwestorami powinniśmy stworzyć dla siebie tego rodzaju podpis, bo na pewno okaże się przydatny. Elektroniczne rozwiązania Dziś wybieramy elektroniczne rozwiązania.

Ten odnośnik do serwisu nawilżacz powietrza prowadzi do niezwykle atrakcyjnej witryny, która ma równie fascynujące informacje na omawiany wątek.

To ważne, by po prostu mknąć z duchem czasu. Z tego powodu tak potrzebne okazało się zorganizowanie e-procurement. To opcja elektronicznego ogarnięcia działań związanych z zamawianiem i ogólnie działań powiązanych z zaopatrzeniem w sektorach publicznym i prywatnym.


Różne notki

Kiedy mogą nam się przydać druki akcydensowe?

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach, w których prym wiedzie internet i informacja przekazywana na różne sposoby w postaci elektronicznej, więc posługiwanie się informacją na papierze stopniowo będzie zanikać. Okazało się jednak, iż prorocy wieszczący tempo zachodzenia powyższego zjawiska nieco się przeliczyli, z tego powodu w dalszym ciągu duże znaczenie informacja przekazywana na papierze np. w formie różnego typu plakatów albo ulotek.

elektroniczny obiek dokumentów
Na podstawie danych z: pixabay.com
Elektroniczny obieg dokumentów to zoptymalizowanie czasu związanego z przesyłaniem dokumentów powiązanych z zamówieniami. Ogółem cała idea to duże udogodnienie. Upraszcza on proces zamówienia, pozwala na zdobycie lepszych produktów w bardziej sensownej cenie. System e-procurement musi zostać wdrażąny w większości firm. Bez sensu opóźniać to i liczyć na to, że przecież ludzie też sobie jakoś dają radę. Jeśli można poprawić efektywność firmy, to powinniśmy z tego skorzystać. Inaczej firma (sprawdź ocynkowane kraty stalowe) zostanie w tyle za konkurencją. Jeśli więc chcemy by klienci sięgali po naszą markę nie możemy zapominać o rozwiązaniach, jakie daje współczesna technologia.
2018-12-06 09:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.