Jak zestawić sypialnię i salon w jedno pomieszczenie?

Salon to najbardziej wystawne wnętrze w całym naszym lokum - to w nim przyjmujemy przyjaciół oraz oddajemy się rozrywce i relaksowi. Odmienny charakter ma sypialnia, będąca szczególnie intymnym wnętrzem, służącym przede wszystkim do odpoczynku i spędzania romantycznych wieczorów z partnerem.

Czy połączenie tych dwóch przeciwieństw jest możliwe? Oczywiście. Udowadniają to liczne projekty, w których strefa sypialniana zostaje wydzielona właśnie w salonie. Ponadto, producent mebli proponuje wiele ciekawych rozwiązań, które możemy zastosować w takich wnętrzach.

łóżko, pokój
Oprawcowane przez: János Korom Dr.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sypialnia w salonie to przymus dla ludzi zamieszkujących kawalerki, mających jedno pomieszczenie dzienne, które musi spełniać różne funkcje. Nierzadko na zabieg zaaranżowania w salonie strefy sypialnianej decydują się też rodzice z większą gromadką dzieci, którzy chcą przeznaczyć swoją sypialnię na pokój dla milusińskich. Chociaż dystans pomiędzy charakterem sypialni i salonu jest wyraźny, da się go jednak złagodzić, korzystając z kilku prostych trików.

Różne notki

Czy myśleliśmy, jakie fototapety do sypialni musimy zastosować?

Klamka Sofa w stylu glamour
Oprawcowane przez: Kuchinox
Na podstawie danych z: Kuchinox
Każde pomieszczenie ma swój klimat oraz powinno mieć dopasowane do siebie dekoracje, tak aby wszystko okazało się być spójne i abyśmy chcieli żyć w danym wnętrzu.


Jest kilka podstawowych sztuczek na zaaranżowanie sypialni w salonie. Pierwszy z nich polega na oddzieleniu kąta sypialnianego od reszty części salonu za pomocą działowej ścianki, tworzonej zwykle z płyty gipsowo-kartonowej. Alternatywą dla tego rodzaju przepierzenia, niewiążącą się z dodatkowymi pracami remontowymi, ingerującymi w strukturę wnętrza, jest zastosowanie w roli elementu dzielącego dużego mebla, na przykład regału z książkami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.