Właściwe sprzęty łazienkowe

Znakomicie zaaranżowana łazienka powinna być nie tylko ładna, lecz przede wszystkim funkcjonalna. Wilgotność panująca w tym pomieszczeniu sprzyja defektom powstającym na sprzętach.
miejsca
Oprawcowane przez: Baumit


Rozwarstwianie się krawędzi, bądź pęcznienie blatów to najczęstsze konsekwencje nieodpowiednio dobranych, bądź źle konserwowanych tworzyw, z jakich stworzone są meble.


Aktualnie na rynku dostępnych mamy sporo typów armatury jak i mebli łazienkowych, które coraz bardziej upodabniają się do sprzętów pokojowych. Występują w wielu kolorach i sporządzone są z przeróżnych surowców. Przy kupnie sprzętów należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy tworzywa z których są skonstruowane, są wytrzymałe na kłopotliwe warunki panujące w łazience.


Odpowiednie meble do łazienki powinny być skonstruowane z surowców odpornych na wilgotność, a okucia i uchwyty ochronione przed rdzewieniem. Niedocenianym tworzywem wykorzystywanym w łazienkach jest drzewo. Wbrew pozorom jest to jeden z najważniejszych surowców, który porządnie chroniony, będzie służył nam przez wiele długich lat. Drzewo sprawdza się w każdym pomieszczeniu dając przy tym uczucie ciepła i przytulności, oraz świetnie łączy się z innymi materiałami. Drewniane szafki, blaty, konsole pod umywalkę optycznie zwiększą malutkie wnętrze łazienki. W obszernych, jasnych pomieszczeniach zdołają stać się centralnym detalem przyciągającym uwagę.


Współczesne aranżacje łazienek muszą być zarówno piękne, jak i funkcjonalne.
Wybór w slepach jest znaczny, możemy korzystać z gotowych kompletów, albo kupować meble na wymiar. Meble łazienkowe winny być w miarę możliwości pojemne.
2018-08-03 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.