W jaki sposób przygotowywać nawierzchnie żwirową, aby była wytrzymała oraz spełniała te najbardziej istotne zadania?

Nawierzchnie żwirowe odznaczają się naturalnym wyglądem, doskonale skomponują się z roślinnością. Dość prosto je wykonać, koszty zaś – porównując z innego rodzaju nawierzchniami – są dosyć niskie. Możemy w związku z tym z nich robić dróżki, place i podjazdy.
Duża liczba ludzi jednak rezygnuje z budowania tego typu nawierzchni obawiając się tego, że posiadają one małą trwałość. Niepotrzebnie, gdyż właściwie zrobione są trwałe i są najlepsze do utwardzania powierzchni gruntu w ogródku. Stosowane do ich wytworzenia wysokiej jakości kruszywa łamane dobierane są starannie, by poradzić sobie w różnych warunkach.
kruszywa
Oprawcowane przez: Armcon Precast
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Do budowania nawierzchni żwirowej najczęściej używa się kruszyw o ostrych, nieregularnych krawędziach, będą się one najlepiej klinowały. Może być to gres, tłuczeń albo żwir, oprócz rzecznego, bo jego ziarna mają zaokrąglone powierzchnie, więc źle się klinują. Tego typu powierzchnia jest bardzo mało stabilna, trudno się po niej chodzi. Z takiego samego względu nie powinniśmy używać otoczaków. Grubość nawierzchni zależy od jej przeznaczenia, a także typu gruntu, to znaczy im bardziej znaczące są przyszłe obciążenia lub w mniejszym stopniu przepuszczalny jest grunt, to większa musi być grubość. Powierzchnia ze żwiru, po jakiej będą przemieszczały się pojazdy osobowe, powinna zostać wykonana z trzech-czterech warstw. Jednakże nawierzchnia, po której będziemy jedynie chodzić może położyć jedną-dwie warstwy. Najważniejsze, aby w każdej z tego typu warstw znajdowały się kruszywa łamane o różnej granulacji, co powoduje, że ziarna w odpowiedni sposób się wzajemnie zaklinowują. Gdy układamy nawierzchnię powinniśmy przestrzegać tego, że każda następna warstwa w głębi ziemi powinna mieć większe uziarnienie kruszywa.

Zainteresowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym artykule? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Pasy-transportowe/41) masz możliwość przenieść się do bardziej precyzyjnych tematów, które ukryte są w linku poniżej.Może być tak, iż w ścieżce będzie zbierać się woda. Dzieje się tak, kiedy grunt jest nieprzepuszczalny, a zalegająca na ścieżce woda po opadach nie chce wsiąknąć przez dłuższy czas. W takiej sytuacji można pod powierzchnią, na głębokości około 50 centymetrów zakopać rurki drenarskie, ażeby odprowadzić wodę do rowu do melioracji albo stawu.

Różne notki

Jak dobrać narzuty do kanapy

Tkaniny i ręczniki na Walentynki od Home&you
Oprawcowane przez: Home&You
Na podstawie danych z: Home&You
Tekstylia, zapewne każdy świetnie o tym wie, powinny charakteryzować się solidnym wykonaniem. Przecież ręczniki bądź pościel są tymi materiałami, które definitywnie każdy człowiek na świecie używa codziennie.


Jeśli woda będzie się zbierać w zagłębieniu terenu, przez jakie przechodzi ścieżka, to dobrze byłoby w najniżej położonym punkcie wykopać studzienkę chłonną sięgającą położonej niżej warstwy jak i napełnić ją tłuczniem kamiennym.

Opisany zagadnienie opisaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się tekst. Daj nam znać - przejdź do strony odwodnienie liniowe z polimerobetonu .

Tego typu kruszywo warto nabywać w specjalistycznych sklepach, tam gdzie także można nakupić innego rodzaju solidne materiały, tego typu jak na przykład glina ceramiczna.
2019-10-21 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.