Nowepomysły na oświetlenie Twojego mieszkania .

Oświetlenie to zwykle ostatni etap wykończenia domu albo mieszkania. Jego wybór ma jednak istotny wpływ na ostateczny wygląd i charakter pomieszczeń. Pierwszym pomieszczeniem, jakie witamy zaglądając do czyjegoś mieszkania lub domu to korytarz. To jak ono wygląda, dużo mówi o jego domownikach. Pierwsze na co zerkamy, to zazwyczaj kolor ścian i podłoga, później meble i wszystkie dodatki i ozdoby, jak choćby oświetlenie.

W odróżnieniu od typowych wystrojów wnętrz, gdy w korytarzu królowało główne światło górne, dziś stawia się na bardziej wyszukane sposoby oświetlenia.


Różne notki

Już w tym momencie wyszukaj luksusowe lampy do własnego, nowiutkiego lokalu mieszkalnego

lampa
Każdy pragnąłby żyć w miejscu, w jakim czułby się w pełni naturalnie i dobrze. Nie ulega kwestii, że nie za każdym razem jesteśmy w stanie pozwolić na zakup ogromnego lokalu mieszkalnego czy dwupiętrowego domu. Musimy jednak pomnieć o tym, iż nawet niewielkie dodatki, jakie zdobędziemy mogą spowodować, iż nasz dom będzie elegancki i z rozkoszą będziemy w nim spędzać czas.


aranżacja i oświetlenie wnętrz
Oprawcowane przez: jseliger2
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W sklepach i marketach wnętrzarskich otrzymamy multumrozwiązań. Jeśli chcemy mocno oświetlić ciemny i długi przedpokój, możemy kupić, zdecydować się na coraz bardziej znane, podwieszane sufity, ozdobione listwami LED lub pojedynczymi lampkami. Tradycjonaliści zdecydują się zapewne na oświetlenie górne, ale już nie w postaci pojedynczego abażuru, a bardziej metalowego żyrandolu z kilkoma lampkami LED, ustawionymiw różne strony mieszkania. Jeśli z kolei planujemy bardziej ozdobić ścianę w postaci, np. imitacji cegły, niezastąpione okażą się nowoczesne kinkiety do przedpokoju- zobacz: skleposwietlenie. Spośród nich mamy do wyboru zwyczajne, metalowe kinkiety z oświetleniem jednostronnym, np. tylko w górę, lub obustronnym – z naświetleniem zarówno góry i dołu ściany.


Co równie ciekawe, takie nowoczesne kinkiety do przedpokoju znajdą zastosowanie również w sypialni w formie oświetlenia nad łóżko, oświetlenia ciekawego obrazu lub toaletki. Do bardziej klasycznych sypialni polecane są natomiast stylowe lampki nocne , które podkreślą charakter pomieszczenia (lampki nocne). Najczęściej występują one w wersji stojącej, z użyciem na kastlik albo stolik nocny. Stylowe lampki nocne znajdą swoich zwolenników pośród osób lubiących bogactwo i przepych, podkreślając tym luksusowy charakter swoich pomieszczeń.

oświetlenie w pokoju
Na podstawie danych z: pixabay.com
Wracając jednak do nowych i funkcjonalnych rozwiązań, przejdźmy do kuchni. Uwzględniając, że jest to najczęściej użytkowane przez domowników pomieszczenie, królują w nim ledy: przy górnym oświetleniu, w formie lamp nad stołem albo też w formie tzw. oświetlenia podszafkowego – perfekcyjne do oświetlenia blatu przy przyrządzaniu kolacji. A skoro o nim mowa, warto dostrzec, że coraz częściejw tym miejscu stosowane jest również gniazdo podszafkowe (skleposwietlenie.pl/lampy-podszafkowe/5305-gniazdko-podszafkowe-trojkat-dostepne-od-reki.html).

Uwzględniając, że współcześnie coraz więcej kuchni zastępują aneksy łączone z salonem, blaty przy meblach zostają głównym miejscem przyrządzania wszelkich potraw. Stąd bardzo użyteczne jest dzisiaj gniazdko podszafkowe, które w połączeniu z podszafkową listwą LED pozwoli nam na spokojne gotowanie albo pieczenie, bez przeszkadzania pozostałym domownikom, np. w oglądaniu TV.
2019-05-31 03:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.