W jaki sposób troszczymy się o nasz przydomowy ogródek, który już z definicji ma przyciągać wzrok osób przechodzących ulicą

Przydomowy ogródek pozostaje przedmiotem starań tak gospodarza, jak i gospodyni. Facet odpowiada najczęściej za przekopanie ziemi, a pani za posianie kwiatów na grządkach. Niektórzy uprawiają również warzywa, ale należy pamiętać o tym, że ogród pełni nade wszystko funkcje reprezentatywne. Z tego też powodu w bliższym i dalszym otoczeniu tegoż ogrodu sadzi się krzewy ozdobne. Wybrani gospodarze idą krok dalej: projektują dla siebie piękną altanę, która stoi pośrodku koła utworzonego z tui.

Sadzonka
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu
Projektowanie zieleni bywa sztuką. A przygoda z drzewkami ozdobnymi rozpoczyna się od ich zasadzenia. Nawet w XVIII wieku rozmieszczenie takich roślin nie było przypadkowe. Ogród można było zaprojektować w bardziej ułożonym stylu francuskim lub w stylu angielskim, czyli takim, który swoją prezencją ma przypominać leśną gęstwinę (szczegóły na stronie). Bądź co bądź, sadzonki krzewów od wieków sadzi się w ten sam sposób. Najpierw trzeba wykopać dołek o odpowiedniej głębokości, żeby przy sadzeniu nie uszkodzić korzenia. Oprócz nawożenia i systematycznego podlewania ogrodnicy wykonują jeszcze jedną dodatkową, ale i konieczną czynność: zasadzone już drzewko obsypują dookoła rozdrobnionymi kawałkami kory z drzewa.

Wraz z upływem miesięcy sadzonki krzewów zmieniają swój wygląd. W zależności od tego, jaki gatunek rośliny został zakupiony, będziemy oczekiwać różnych efektów naszej pracy w ogródku lub sadzie. Krzewy w zasadzie dzielmy na iglaste i liściaste. Te pierwsze ozdabiają nasze otoczenie letnią porą, a aromat jaki roztaczają kwitnące kwiaty inspiruje również twórców perfum. Z kolei odmiany iglaste bardzo dostojnie prezentują się na tle białego puchu. Nie straszne im styczniowe mrozy i zimowe zawieruchy, nawet ułamane przez wiatr gałązki w żaden sposób nie szpecą ich wyglądu.


Różne notki

Jak wybierać najbardziej odpowiednie preparaty do mycia oraz pielęgnacji? O czym pamiętać, co jest najistotniejsze?

preparat do mycia
Oprawcowane przez: Baumit
Na podstawie danych z: Baumit
Właściwa pielęgnacja cery oraz ciała jest niezwykle ważna, ale niestety dość często prosto popełniamy błędy przy wyborze kosmetyków myjących oraz pielęgnujących. Z tego również względu nasza skóra jest w stanie bardzo ucierpieć, więc jej stan mocno się pogorszy. Powinniśmy więc pamiętać o najlepszym doborze kosmetyków, to jakiego rodzaju wybierzemy może być najważniejsze dla kondycji naszej skóry.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.