W jaki sposób troszczymy się o nasz przydomowy ogródek, który już z definicji ma przyciągać wzrok osób przechodzących ulicą

Przydomowy ogródek pozostaje przedmiotem starań tak gospodarza, jak i gospodyni. Facet odpowiada najczęściej za przekopanie ziemi, a pani za posianie kwiatów na grządkach. Niektórzy uprawiają również warzywa, ale należy pamiętać o tym, że ogród pełni nade wszystko funkcje reprezentatywne. Z tego też powodu w bliższym i dalszym otoczeniu tegoż ogrodu sadzi się krzewy ozdobne. Wybrani gospodarze idą krok dalej: projektują dla siebie piękną altanę, która stoi pośrodku koła utworzonego z tui.

Sadzonka
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu
Projektowanie zieleni bywa sztuką. A przygoda z drzewkami ozdobnymi rozpoczyna się od ich zasadzenia. Nawet w XVIII wieku rozmieszczenie takich roślin nie było przypadkowe. Ogród można było zaprojektować w bardziej ułożonym stylu francuskim lub w stylu angielskim, czyli takim, który swoją prezencją ma przypominać leśną gęstwinę (szczegóły na stronie). Bądź co bądź, sadzonki krzewów od wieków sadzi się w ten sam sposób. Najpierw trzeba wykopać dołek o odpowiedniej głębokości, żeby przy sadzeniu nie uszkodzić korzenia. Oprócz nawożenia i systematycznego podlewania ogrodnicy wykonują jeszcze jedną dodatkową, ale i konieczną czynność: zasadzone już drzewko obsypują dookoła rozdrobnionymi kawałkami kory z drzewa.

Wraz z upływem miesięcy sadzonki krzewów zmieniają swój wygląd. W zależności od tego, jaki gatunek rośliny został zakupiony, będziemy oczekiwać różnych efektów naszej pracy w ogródku lub sadzie. Krzewy w zasadzie dzielmy na iglaste i liściaste. Te pierwsze ozdabiają nasze otoczenie letnią porą, a aromat jaki roztaczają kwitnące kwiaty inspiruje również twórców perfum. Z kolei odmiany iglaste bardzo dostojnie prezentują się na tle białego puchu. Nie straszne im styczniowe mrozy i zimowe zawieruchy, nawet ułamane przez wiatr gałązki w żaden sposób nie szpecą ich wyglądu.


Różne notki

Meble hotelowe muszą być stylowe

łóżka hotelowe
Oprawcowane przez: John Hickey-Fry
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Meble hotelowe powinny okazać się wysokiej jakości. Jeśli chcemy uruchomić hotel, to musimy mieć pewność, że to jak będą się prezentowały pomieszczenia, będzie posiadało ogromny wpływ na to, czy będziemy posiadali dużo klientów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.