Kwiaty w przydomowym ogrodzie są śliczną ozdobą lecz mogą również być inwestycją

Pomimo, że za oknem z każdym dniem dnia ubywa, a chłodne ranki i wieczory pokazują dość dosłownie o tym, że zbliża się jesień


Nasze ogródki zmieniają swoją barwę. Dużo kwiatów już przekwitła.


Zaczyna być już inaczej. Jesień potrafi jednak urzec. Jeżeli tylko daruje nam kilka słoneczka, nasze oko z trudnością ogarnia urok płomiennych wybarwień liści drzew i krzewów ozdobnych. Jesień bywa piękna. Piękne drzewa i krzewy, jakie razem z kwitnącymi wczesną jesienią hortensjami, ozdobnymi trawami dają za prawdę niezwykły, wręcz ognisty efekt. roślinami, które cieszą nas aż do wczesnych przymrozków są chryzantemy ogrodowe. Zwane są także złocieniami a wszakże to śliczne oryginalne, różnorodne kształty kwiatostanów, ogromna paleta Kolorów i niezwykle długie i szczodre kwitnienie zdecydowały o niezmiernej popularności tych kwiatów - zobacz tę podstronę.


chryzantemy ogrodowe
Oprawcowane przez: STARS FOR EUROPE
Na podstawie danych z: STARS FOR EUROPE


Różne notki

Wybieramy meble do naszej sypialni

Zimowa sypialnia
Oprawcowane przez: IMS GROUP
Na podstawie danych z: IMS GROUP
Zakup, zbudowanie, albo najem domku lub mieszkania to jeszcze nie koniec roboty. Nie możemy wszakże wyśnionego, często długo czekanego domu pozostawić bez mebli. Gołe ściany i materac to nie jest najlepsze wyposażenie dla naszych „czterech kątów”.


obrazeczek - dekoracje
Oprawcowane przez: Jarosław Pocztarski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Chryzantemy posiadają także inną jakże istotną w polskiej kulturze funkcję. Wszak dzień wszystkich świętych już bardzo niedługo a kwiaty te to chyba znak tego naszego święta. To symbol naszej pamięci o zmarłych. Zawsze na groby tych którzy odeszli poszukujemy odpowiednich kwiatów. Niewątpliwie największą popytem w tym okresie cieszą się chryzantemy. Przycmentarni handlarze oferują nam wiele przeróżnych odmian, odmiennych nie tylko barwą, ale również wielkością paków i całej rośliny - piękne chryzantemy ogrodowe.


Gdy mamy zamiar udekorować pomniki naszych bliskich stawiając chryzantemy sprzedaż odbywa się w tych dniach dokładnie w każdym miejscu. Ważne by sprzedający był uczciwy i zaproponował nam świeże kwiaty. A może przyozdobić groby złocieniami z własnego ogródka? Wybór jest nasz.
2020-12-04 10:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.