Na co zwracać uwagę zamawiając młodzieżowe biurko - które kwestie są najważniejsze?

Wielkość czy profil biurka to istotnesprawy, powinny być właściwie przemyślane. Dzięki nim wybierzemy najdogodniejsze biurko dla naszego dziecka, a tow końcu komfort i zanik problemów ze zdrowiem. W jaki sposób więc zdobyć najdogodniejsze biurko, jak je odpowiednio postawić, by praca przy nim była najdogodniejsza?
Dodanie biurka w pokoju dziecka musza być przemyślane, najlepiej jak w pobliżu jest dostęp do światła słonecznego. Jednocześnie, pracująca przy nim osoba nie może sobie zasłaniać światła.
pokój dziecka
Oprawcowane przez: Kids Town
Na podstawie danych z: www.kidstown.pl
Tak więc biurko osoby piszącej prawą ręką powinno stać lewym bokiem do okna, z kolei leworęcznej – prawym bokiem. Najgorzej jak wstawimy żyrandol (kinkiety łazienkowe) tylną stroną do okna lub tyłem do drzwi. Co do oświetlenia w pokoju, to w sytuacji, kiedy dziecko jest praworęczne lampka rzucająca cień na żyrandole (oświetlenie podszafkowe) powinna być z lewej strony, z kolei w przypadku osobypiszącej lewą ręką. Komfortowe krzesło biurowe to klucz do sukcesu. Dobrze jak ma miejsce na łokcie, jak również możliwość ustawienia kąta oparcia, zmieniana wysokość siedziska w przedziale 40 – 50 centymetrów. Porady z http://www.mollsystem.pl.

Ogromnym plusem jest także to, żeby monitor był nieco przechylony do tyłu, z kolei minimalna odległość oczu dziecka które siedzi przed komputerem wynosiła od niego 40 – 50 czterdzieści-pięćdziesiąt centymetrów, prawidłowa to 75 centymetrów. Monitor komputera nie może być postawiony na tle okna czy na wprost niego, żeby nie odbijało się w nim światło słońca lub sztuczne. To na pewno powoduje przemęczenie oczu, co w skutku będzie związane z problemami ze wzrokiem. Najkorzystniej, by monitor został postawiony bokiem do okna. Decydując się na biurko do pokoju należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Najistotniejsze, aby to było ergonomiczne biurko, najlepiej regulowane biurko dla dziecka. W czasie kiedy dziecko bawi się na komputerze stacjonarnym, odpowiednio by wysokości, na jakich wyregulowany jest klawiatura czy ekran, były inne (więcej o biurkach z regulacją wysokości).


Różne notki

Oświetlenie jako pierwszoplanowy element w trakcie aranżacji lokum.

lampa wisząca
Oprawcowane przez: Sarah Joy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Oświetlenie stało się nieodzownym detalem w procesie zagospodarowania nowego gospodarstwa domowego. Bez oświetlenia eksploatowanie własnego M-3 stałoby się bardzo uciążliwe. W mroku nie ma szansy by przeczytać książkę, ugotować obiad czy wstawić pranie...
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.