Relaks, zdrowie i najbardziej przyjemne samopoczucie. Jak to zrobić? Możesz zdobyć ten efekt w swoim domu?

Spa we własnym domu? Czemu nie? Od wielu domowe spa cieszy się bardziej znacznym powodzeniem. Nie trzeba już zbytnio się wytracać, żeby skorzystać z tej pielęgnacyjnej usługi. W przeszłości to było domena ośrodków zdrowia czy salonów kosmetycznych, obecnie w domowym zaciszu zrobimy najbardziej pielęgnacyjne zabiegi dla ciała i ducha. Niekiedy starcza przecież kąpiel w gorącej wannie, w jakiej woda i dodatek specjalistycznych olejków do kąpieli to już absolutne minimum, ażeby poczuć się komfortowo. Można i więcej?
wygodna łazienka
Oprawcowane przez: brett jordan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Faktycznie można spróbować coś lepszego, czyli skorzystać z nowoczesnego rozwiązania, którym jest wanna z hydromasażem. To faktycznie droższe rozwiązanie, lecz z pewnością bardziej komfortowe w użytkowaniu. Możemy podzielić to ze względu na masaż: z masażem wodnym, z masażem powietrznym i mieszane, czyli z masażem wodno-powietrznym.

Zacznijmy od masażu wodnego, czyli hydromasażu. Dysze są umieszczone na ściankach wanny z hydromasażem, na dnie wanny (w miejscu gdzie trzymane są stopy), a także na jej oparciu. Tego typu rozmieszczenie umożliwia na masaż kręgosłupa, stóp i ramion. Zasada działania mówi nam, ze z dysz wydostaje woda, jaka znajduje się w obiegu zamkniętym. Kierunek czy siłę przepływu wody raczej jesteśmy w stanie regulować. Niektóre modele wanien mają również dodatkowy system, jaki kreuje ultradźwięki, dla zwielokrotnienia efektu masażu.

Różne notki

Wyśmienita wanna z hydromasażem pomoże nam się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy

łazienka
Gdy kupiliśmy swój osobisty dom i jesteśmy na etapie jego aranżowania to z pewnością powinniśmy pomyśleć o licznych detalach, takich jak choćby porządne dopasowanie kolorów firanek do naszego pomieszczenia, wykorzystanie dobrych elementów odprowadzających parę w jadalni i łazience a także zakup odpowiedniego, wygodnego łóżka, na jakim będziemy nabierali siły przed dalszym, jeszcze intensywniejszym działaniem.


Masaż powietrzny (tak zwany perełkowy). Dysze są na dnie wanny, zaś wydobywa się z nich czyste powietrze. Bardziej interesujący jest masaż wodno-powietrzny. W tym wypadku mieszany jest masaż wodny i perełkowy, działanie dzięki temu jest bardziej efektywne. Tego typu wanna umożliwia prace w systemie masaż powietrzny i masaż wodny, co umożliwia masaż mieszany. Taki masaż łączony oferuje rozluźnienie mięśni i ulepsza ukrwienie na pewno szybciej niż w przypadku masażu wodnego.

To faktycznie cudowna nowina dla każdej osoby, która planowała własne spa. Masaż we własnym domu jest faktycznie osiągalny i to w pełni profesjonalny. Należy zainwestować w odpowiednią dla naszych potrzeb wannę z hydromasażem i już zawsze korzystać z dobrodziejstw, które oferuje ta forma relaksu. Czy istnieje coś bowiem bardziej przyjemnego niż w pełni profesjonalny masaż, zwłaszcza po ciężkim dniu pracy?
2019-10-03 11:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.