Dlaczego warto kupować na początku roku?

Bez wątpienia czas przed Świętami jest gorącym okresem w handlu. Wtedy wiele firm oferuje bardzo tanie akcesoria. Handlowcy zacierają ręce, ponieważ zyski w tym czasie są ogromne. Mieszkańcy robią namiętnie zakupy, aby w Święta obdarować rodzinę pięknym prezentem. Z punktu widzenia sprzedawców jest to nader dobry i kasowy okres.Czy jednak z punktu widzenia kontrahenta warto nabywać w tym czasie?

Firanki – trzy grzechy główne
Oprawcowane przez: FRANC GARDINER
Na podstawie danych z: FRANC GARDINER
Okazuje się, że nie jest to opłacalne. Natomiast najwłaściwszym okresem na tanie kupowanie jest właśnie czas po świętach. Wtenczas pojawia się wiele okazji cenowych, jako że dystrybutorzy chcą się pozbyć sprzętu, którego nie udało im się sprzedać w okresie przed Świętami. Dlatego należałoby robić zakupy w tym właśnie terminie, jako że jest to nad wyraz opłacalne.

Różne notki

Dlaczego kupno nowej lodówki może w pozytywny sposób wpłynąć na zyski restauracji bądź supermarketu

meble chłodnicze
Oprawcowane przez: Segafredo Zanetti
Na podstawie danych z: Segafredo Zanetti
Produkty przeznaczone na sprzedaż muszą się dobrze prezentować. Żaden logicznie myślący klient nie kupi zwiędniętej rzodkiewki albo bananów uszkodzonych w trakcie transportu. Z tego powodu tak ważne stają się ładne kolorowe opakowania i interesująco zaaranżowane wystawy sklepowe. Wzrok kupującego przykuwają też niemałe meble chłodnicze, a wyłożony tam towar kusić będzie zwłaszcza tych, którzy pojechali do sklepu nie jedząc treściwego śniadania.


Handlowcy na początku roku starają się opróżnić magazyny i sprzedać towar, który im pozostał po Świętach. Zdają sobie jednak sprawę z tego, że na początku roku jest bardzo trudno sprzedać cokolwiek, bo klienci nie mają sporej gotówki. Dlatego obniżają ceny wyrobów. I tu jest najlepsza okazja, jako że można tanio kupić chociażby asortyment do mieszkania. Można chociażby trafić na wyprzedaż firan i wybrać dla siebie ciekawy wzór. Albo rozejrzeć się za niedrogimi dodatkami do mieszkania, które nadadzą mu nietuzinkowego charakteru.

Najlepszym miejscem, gdzie można na początku roku zrobić tanio zakupy, jest sieć globalna. Tutaj wielu producentów zamieszcza produkty po nader niskich cenach, jako że im się to opłaci. Sprzedaż w Internecie zawsze była mniej droga od sprzedaży stacjonarnej, ponieważ w Internecie nie trzeba ponosić dużych kosztów wynajmu lokalu. Właściciel sklepu w Internecie może sobie pozwolić na zaniżenie cen.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.