Drewniane, pachnące meble kolonialne - poznaj najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Kolonialne meble i dekoracje wypełniają mieszkanie aurą tajemniczości. Jak żadne inne przenoszą nas w inny, czarujący świat. Być może to zasługa kolorów, tak różnych od tych do których się przyzwyczailiśmy? Rejonów świata, z którego pochodzą? Albo zapachu drewna?
Nie ma się co dziwić – drewno egzotyczne posiada zdumiewająco ciekawe ubarwienie. Począwszy od ciepłej żółci, ostrej czerwieni przez wszelkie odcienie szarości.

Nie ociągaj się - naciśnij ten link meble na wymiar bielsko i raduj się zawartymi tam kolejnymi artykułami. Zapewne poszerzą one Twoją wiedzę na powyższy temat.

Dodatkowo, mają przy tym wielce interesujący rysunek – od subtelnego rozmytego do bardzo wyraźnych wzorów. To z tego powodu bezproblemowo zwyciężają konkurencję z popularną sosną czy dębem.

meble do jadalni
Oprawcowane przez: Meutia Widodo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Eksperci nie kryją zdziwienia, obserwując patrząc na zastosowane w tym stylu motywy zdobnicze. Takiej mieszanki technik oraz form nie zauważymy w żadnym innym. W jakich okolicznościach powstał ponadczasowy styl? Styl kolonialny powstawał w okresie, w którym europejscy koloniści osiedlali się w najdalszych zakątkach świata. Przywozili ze sobą ze Starego Kontynentu meble, a lokalni rzemieślnicy tworzyli ich kopie. Wyobraźmy sobie holenderskiego bogatego kupca, którego domem stają się Filipiny, udaje się do warsztatu prowadzonego przez Chińczyka (to oni najczęściej zajmowali się tam stolarstwem) i zamawia komodę. Takiej samej, jak w Europie, pięknej rokokowej, która przypłynęła z nim zza oceanu. Rzemieślnik jak najbardziej stworzył mebel, ale z mahoniu, dodając przy tym swoje motywy. W Polsce największą popularnością cieszą się meble proste, np. meble z Indonezji, których największą ozdobą jest charakterystyczny kolor i mocny deseń drewna, które można nabyć w tym miejscu sprawdź ofertę.


Różne notki

Jak zabrać się za poprawienie wyglądu wnętrza naszego domu? Czy trzeba na to dużych środków?

mieszkanie, wystrój wnętrz, kanapa, stół
Na podstawie danych z: www.morguefile.com
Kto nie chciałby mieszkać w ładnie zaaranżowanym, gustownym wnętrzu. Pewnie sporo ludzi o tym marzy natomiast wciąż coś staje nam na drodze żeby przestrzeń zaaranżować tak jakbyśmy tego chcieli. Wiecznie mamy inne wydatki, lub też brak nam czasu na zrobienie remontu czy poszukiwanie właściwych sprzętów.


Drewno orientalne jest też przyjemne w dotyku. Stolik kawowy wykonany z oleistego teku, gładkiego jak aksamit mango, lub chłodnego wenge spowoduje, że salon nabierze zupełnie nowego wyrazu.
Meble nie tylko prezentują się nadzwyczajnie. To samo możemy stwierdzić na temat zapachu, który się nad nimi unosi. To zapach barwników, można po nim z całą pewnością odróżnić meble kolonialne od tych produkowanych w Europie. Wystarczy jeden mebel, aby nuta Orientu unosiła się w całym mieszkaniu. Nie tylko wtedy gdy mebel właśnie przyjechał z salonu meblowego.
2019-07-29 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.