Stwórz swoją kuchnię na nowo, czyli co każda pani domu powinna mieć.

Kuchnia to serce domu – opinia stara jak świat i tak samo prawdziwe. Wygodnie urządzona kuchnia to podstawa. Stworzenie kuchni idealnej nie jest takie łatwe. Zastanawiając się nad wyposażeniem kuchni trzeba pamiętać o tylu rzeczach. A to o odpowiedniej ilości gniazdek, żeby nie biegać z każdym urządzeniem przez całą kuchnie tylko mieć możliwość podłączenia do prądu w praktycznie każdym miejscu. Równie ważnymi elementami, o które trzeba zadbać są oświetlenie i powierzchnia użytkowa naszej kuchni. Niezbyt inwazyjne światło, a jednocześnie dobre oświetlenie wszystkich najistotniejszych fragmentów kuchni wymaga troski. Jeśli chodzi o miejsce, to również powinno być przemyślane: trzeba wybrać, które szafki mają być na jedzenie, a które na sprzęty, tak aby nie robić zbędnych kilometrów między nimi a lodówką.


Właściwy i wystrój tworzy klimat. Jednak żeby nasz kuchnia była w rzeczywistości funkcjonalna, konieczny jest nie tylko ład w wystroju i w umeblowaniu, ale również w pojedynczych elementach składających się na całość kuchni. Pozwoli to zamienić każdą półkę w wydajne miejsce, a kuchenną zawieruchę uporządkuje, a co istotniejsze ułatwi nasza pracę. Chyba nie ma nic fajniejszego niż znalezienie tarki, wtedy, gdy jest potrzebna?

Oprawcowane przez: Nancy Hugo,CKD
Do takich elementów możemy zaliczyć np. małych kuchennych pomocników w postaci łyżek i noży. Łyżki do sosów to faktycznie domowe standardy. Zwykle bardzo przydatne, posiadają uszka do zawieszania na wieszaku do narzędzi. Tak samo i noże. Najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej, usatysfakcjonują każdego kucharza. Skoro mamy już czym kroić, przydałoby się mieć na czym: i tu z pomocą przychodzą wszelkie podkładki do krojenia: kwadratowe, owoców, z tworzyw sztucznych, kolorowe. Ich wybór jest bogaty - zobacz ofertę sklepu smakprostoty.pl. Mają jeszcze inne zastosowania takie jak bycie podstawką pod jakieś naczynie, jak i również można na nich serwować w czasie spotkań ze znajomymi sery. Z pewnością przydadzą się w niejednej kuchni.


Przydałyby się jeszcze akcesoria do gotowania. Patelnie z nieprzywierającą powłoką (np. patelnia Le Creuset) to absolutna podstawa wyposażenia kuchni. Z taką patelnią przypalenie czegokolwiek nam nie grozi. Nie wymaga używania oleju, no chyba, że jesteśmy zwolennikami kalorycznego jedzenia.

Zastanów się jak powinna prezentować się i jeszcze dziś biegnij do sklepu! Wymarzone akcesoria mogą zdziałać cuda! A nuż na nowo odkryjesz w sobie pasję gotowania i przyrządzenie zwykłego dania stanie się nabożnym świętem.
Oprawcowane przez: A.T.
2019-10-04 20:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.