Podstawowe informacje o domofonach, czyli parę porad o tym, w jaki sposób wybrać domofon dla siebie.

Jednym z ważniejszych sprzętów, jakie wykorzystuje się w mieszkaniach i domach są domofony. Proste wersje będą kosztować już od osiemdziesięciu złotych, i jest to bardzo niewygórowana cena jak za wygodę, którą oferuje domofon. Podstawową rolą domofonów będzie komunikacja między wnętrzem budynku a bramą lub drzwiami wejściowymi. Dzięki nim jest możliwe do sprawdzenia, kto będzie przychodził w odwiedziny, a oprócz tego zdalne otwarcie bramy albo wejściowych drzwi. Typowy domofon złożony jest z dwóch podstawowych elementów. Pierwszy z nich to kaseta, montowana w bramie lub drzwiach wejściowych. Wyposażona jest ona w mikrofon, głośniki i przycisk łączenia się ze środkiem. W przypadku domofonów w budownictwie jednorodzinnym będzie to najczęściej tylko jeden przycisk. W budownictwie wielorodzinnym czy biurach domofony będą miały możliwość wybrania numeru z którym chce się skontaktować. Starsze modele miały dla każdego z numerów odpowiedni przycisk. W nowoczesnych konstrukcjach stosuje się wybieranie cyfrowe, po prostu wybiera się na klawiaturze właściwy numer i domofon będzie się łączył z odpowiednim mieszkaniem.
mieszkanie - malowidło
Oprawcowane przez: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Następną częścią układu domofonowego będzie słuchawka, umieszczona wewnątrz lokalu. Ona również posiada głośnik i mikrofon, ale nie posiada klawisza do wybierania, a układ zwalniający zamek. Umożliwia on zdalne otwarcie wejściowych drzwi (drzwi dymoszczelne) albo bramy, przez co nie trzeba tam iść żeby wpuścić gościa. Domofony są produkowane w różnych odmianach i wersjach. Proste modele robi się w wersjach analogowych, i takie urządzenia bardzo dobrze będą się sprawdzać w pojedynczych domach. W biurach i blokach znacznie wygodniejsze będą wersje cyfrowe, pozwalające na łatwy wybór numeru, pod jaki się dzwoni.


Różne notki

Jak dodatkowo można by było umilić sobie późne popołudnie?

Wózek widłowy w hali magazynowej
Oprawcowane przez: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Piękny aromat zawsze może poprawić niejednemu nastrój. Przeważnie płynie on z kuchni, jednak nie jest to oczywiście wyłączne rozwiązanie. Niezwykle przyjemne jest też pogrążyć się w lekturze jakiejś ciekawej książki, gdy siedzimy wygodnie na swoim krześle, a na stojącym blisko stole jest przedmiot, który wypełnia swym aromatem cały pokój.
Coraz bardziej popularne stają się także videodomofony, są one dodatkowo wyposażone w wyświetlacz i kamerę, które pozwalają na zobaczenie tego, co dzieje się przed wejściem. Domofony oferowane są przez wiele firm, dużą popularnością wśród konsumentów cieszą się urządzenia firmy cleverhouse.
2019-09-09 10:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.