Jak najlepiej udekorować ścianę? Jakie mamy sposoby? Jakie są najlepsze, które korzystnie zastosować?

Ściany w salonie wcale nie muszą być nudne i bez wyrazu. Faktycznie istnieje bowiem bardzo dużo sposobów na to, ażeby je urządzić. Niezbędne tu z pewnością będą kolorowe farby, tapety lub fototapety.

grafika na ścianie w pokoju
Oprawcowane przez: Sisu.com.pl
Na podstawie danych z: Sisu.com.pl
Ściany w salonie to istotnie często ten element wystroju wnętrza, jakim najłatwiej jest manipulować jego nastrojem. Zmiana koloru albo tapety wymaga drobnych tak naprawdę nakładów finansowych, zaś wynik końcowy ma największy wpływ na wygląd wykreowanej przez nas przestrzeni. Rzeczywiście więc najlepiej zdecydować się na taką metamorfozę tej dziennej przestrzeni. Do wyboru rzeczywiście istnieją tradycyjne farby i tapety, lecz również bardziej nieoczywiste rozwiązania, typu szablony na ścianę, fototapety czy panele dekoracyjne- ważny link. Co ciekawe na tych szablonach lub fototapetach możemy dać nieoczywiste rzeczy.


Różne notki

Jakie lampy wybrać?

Lampa na stoliku w kolorze drewna
Oprawcowane przez: Graham Hill
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Frapującym pomysłem jest zrezygnowanie ze sztampowych rozwiązań – lampy można instalować naprawdę wszędzie. Tak jest w przypadku takich świeżych wynalazków, jak lampy podłogowe. Oświetlanie domu od dołu może ułatwić chodzenie po mieszkaniu. Lampy podłogowe mogą działac jako drugorzędne źródło światła. Kiedy są obecne, możesz nocą uruchomić parę lamp podłogowych, nie angażując głównego oświetlenia. Tym sposobem nie przebudzisz wszystkich mieszkańców. Nieduże lampy podłogowe możesz zamontować też na klatce schodowej w domu – skutecznie zmniejszy to niebezpieczeństwo bolesnego wypadku.


W ostatnim czasie więc coraz bardziej popularne są pewne sentencje lub wiersze, szczególnie kogoś popularnego i cenionego, jak Herbert wiersze. Jednakowoż najbardziej nieskomplikowanym sposobem na błyskawiczną przemianę naszego salonu jest oczywiście farba. By odmienić charakter strefy dziennej dość często wystarczy pomalować tylko jedną ścianę na inny niż pozostałe kolor. Kolor wybierajmy pod kątem naszych upodobań. Na jednej ścianie każdy kolor będzie prezentował się efektownie, nie będzie jednocześnie przytłaczał zbytnio przestrzeni. Jednakże ci, jacy obawiają się eksperymentów bez problemu mogą sięgnąć po coraz bardziej modne szarości. Jedna ze ścian w takiej barwie na pewno uczyni nasz salon modnym, nie będzie przy tym wymagana jakaś specjalistyczna zmiana wystroju naszego wnętrza - wiersze herberta.

fototapeta w pokoju dziecięcym
Oprawcowane przez: http://twoje-fototapety.pl
Na podstawie danych z: http://twoje-fototapety.pl
Bardziej należy uważać z czerwieniami, fioletami albo pozostałymi kolorami, jak zieleń i turkus. Stosowane w nadmiarze nie dla każdego będą najbardziej odpowiednie, niektóre osoby mogą nawet drażnić. Równie prostym, a jednocześnie bardzo ciekawym sposobem na udekorowanie ściany w salonie jest tapeta albo fototapeta. Taka tapeta (zobacz również fototapety) najlepiej jednak jak jest wykorzystywana na jedną ścianę, ponieważ przez dodatkowy wzór mogą wprowadzić do wnętrza zbyt dużą ilość zamieszania. Jest to bardzo interesujące rozwiązanie, a jednocześnie pozwala całkowicie spersonalizować kreowaną przestrzeń.
2019-12-15 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.