Jakie rzeczy muszą kupić nowi rodzice

Gdy na świat przychodzi małe dziecko wszyscy z otoczenia jest podekscytowany. Świeżo upieczeni mama i tata są zasypywani moc prezentów dla malucha i każdy jest zachwycony, może poza niemogącymi się wyspać rodzicami. Dzieci dają rodzicom w kość, ale swoim uśmiechem niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki sprawia , że wszystkie troski idą na bok. Rodzice dbając o dziecko chcą by miało ono wszystko, co najlepsze, począwszy od oliwki po kąpieli, przez śliniaki a na kocyku skończywszy.


dziecko
Oprawcowane przez: Primavika
Na podstawie danych z: Primavika
Jeśli chodzi o kocyki dla niemowląt to na rynku mamy wielki wybór tego typu asortymentu. Dla dzieci wszystko jest piękne i kolorowe. Jednak, jeśli jesteśmy mamą, które chcą by nasze dziecko miało wszystko w klasycznych kolorach, czyli bieli, beżu, szarościach i czerni, to również w tych barwach dostaniemy kocyki dla niemowląt. Kupując koca dobrze jest kupić kilka w różnych kolorach, żeby pasowały nam do wózka, do łóżka czy do leżaka. Na pewno w prezencie od ciotek i wujków na pewno będzie parę kocyków, więc będziemy mogli sobie wybierać.

Gdy wydajemy na świat pierwszy syn, albo córeczkę trzeba najczęściej kupić maluchowi wszystko od A do Z. I tak kupujemy łóżeczko którąś komódkę, żeby poskładać wszystkie rzeczy dla szkraba i biegamy po sklepach z ciuszkami, by nie zabrakło nam przypadkiem bluzeczek, śpioszków, czy skarpet. Wszystkie mamy ma w odwodzie parę pajacyków. Kiedy słyszymy słowo pajacyki (przeczytaj szczegóły) przeważnie myślimy o zabawkach, ale jeżeli mówimy o
dziecko
Oprawcowane przez: Melissa Hillier
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
niemowlaku i pajacykach to chodzi raczej o śpioszki. A śpioszków trzeba mieć sporo, bo dzieci niezmiernie krótkim czasie umieją pobrudzić dużo rzeczy.

Nie dziwi, więc fakt, że pralka u młodych rodziców chodzi niemalże na okrągło. Rodzicielstwo to nie tylko radosny czas, ale też próba naszych własnych możliwości. Mierzymy się z odpowiedzialnością za drugiego, maleńkiego człowieka, który bez nas nie jest w stanie żyć. To ogromna radość, ale też strach. Dlatego dobrze, gdy młodzi rodzice będą mieli wsparcie w sobie, ale również pomoc rodziny, najbliższych im ludzi. Pierwsze dziecko (zobacz koniecznie sklep sypialniamarzen.pl) to ogromne wyzwanie, nie mamy pojęcia, co jest w porządku, a co powinno odstępstwem od normy i nawet najdroższe rzeczy nie będą w stanie dodać nam siły, jeśli nie będziemy czuli się pewnie w tej roli. Dlatego poza przynoszeniem prezentów, dobrze jest raz na jakiś po prostu z młodymi rodzicami posiedzieć.
2018-06-22 14:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.