Jakie żyrandole wybrać do salonu w naszym domu?

Jesteśmy przyzwyczajeni do górnych lamp i zdecydowanie takie wybieramy najbardziej masowo. Małych rozmiarów pokój dzienny oświetlony w tego typu sposób zatraci własną głębię i zostanie ciemny. Jak skomponować ustawienie światła?
lampy
Oprawcowane przez: Technolux
Na podstawie danych z: Technolux
Oświetlenie pokoju głównego ma dać możliwość odpocząć gościom, którzy w nim przebywają. Typowe podłużne lampy w centralnym punkcie powały świetnie współgrają z wnętrzami starych kamienic. Zamknięte klosze wywierają wrażenie mniejszej powierzchni, a na tego typu sytuacje nie mogą odważyć się lokatorzy niewielkich blokowych lokali.

Różne notki

Nowatorskie plafony dzięki którym każde pomieszczenie w mieszkaniu będzie prezentować się ładniej.

lampa
Oprawcowane przez: BRITOP Lighting
Na podstawie danych z: BRITOP Lighting
Wyłącznie innowacyjne elementy oświetlenia spowodują, że każde pomieszczenie w domu zaprezentuje się ładniej. Z tego względu, kiedy zdecydujemy się już na przemianę oświetlenia to dokładnie na takich modelach lamp powinniśmy się koncentrować w pierwszej kolejności. Dzięki temu będziemy posiadać pewność, że zmiany stylizacyjne będą właściwe.


Światło na sufit

Lampy w pomieszczeniu dziennym trzeba zwrócić ku górze. Najlepszym wyborem okazują się więc żyrandole z kloszem otwartym do góry (spójrz). Takie oświetlanie powiększa mały salon. Efekt ten potęguje również biały kolor sufitu i jasny ścian. W przypadku gdy pomieszczenie posiada nieregularny kształt, można skierować światło na krótsze ściany: przymocowane do ścian lampy lub otwarte kinkiety w salonie zmienią proporcje. Ciasne pokoje w ten sposób można sprytnie poszerzyć.

Jak utrzymać porządek

Aranżacja światła w niewielkim pokoju wymaga porządku – chaos nie jest dobry. Najlepiej zatem opracować pewną strategię i zainstalować te same ramki lamp ściennych i górnych. Tanie lampy bywają najwygodniejszym planem, tym bardziej, że koszt nie obniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa
Oprawcowane przez: David Costa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Lampy ozdobne

Lampy stojące przy tapczanach to właściwie najważniejszy mebel w pokoju dziennym. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie wygodnie przejrzeć czasopismo, ciesząc się gorącą herbatą. Należy skompletować takie, które czynią możliwym regulację wysokości i kąta padania światła, dzięki temu będziesz w stanie cieszyć się lekturą w każdej pozycji. Lampa oczywiście koniecznie musi pasować do wnętrza i korespondować z jego stylem, ale dobrze również nie zapominać, że ona sama jest nadzwyczaj ważną dekoracją.

Kinkietyprzywołują różne uczucia, generalnie dlatego, że kojarzą się z mało estetycznymi, jasnymi lampami z bogactwem ozdób. Współczesne oświetlenie jest już zgoła inne i nawet przeciwnicy kinkietów będą w stanie znaleźć coś właśnie dla siebie (pmlighting.pl/Lampy-szklane-nowoczesne-pojedyncze_d408.html.)

Lampy stricte dekoracyjne powinny być skierowane na różne inne dodatki. Trzeba oświetlić malowidło lub po prostu skierować światło na zdobiący jeden z kątów wazon. Najistotniejsze, aby działać zgodnie z pierwotnym zamysłem.
2019-03-15 01:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.