Jakiego typu technologie zastosowane są w telebimach? Czym się charakteryzują, co je odróżnia od siebie?

Telebim, kolokwialnie nazywany także jako ekran led, to bardzo kłopotliwe w zbudowaniu urządzenie do rzucania obrazów które nie zawierają śladu ruchu oraz dynamicznych. Matryca telebimu produkowana jest z diod, które cechuje duża moc świecenia . Obecnie, bardzo często jesteśmy w stanie zobaczyć technologie typu 2RGB, RGB i SMD.
reklama
Oprawcowane przez: minimalform
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W technologii 2RGB, żeby stworzyć pojedynczy piksel jesteśmy zmuszenie użyć aż czterech lampek diodowych. Dwie z nich mają kolor czerwony, zielona i niebieska występują pojedynczo. Wielką zaletą takiego tworzenia detali jest fakt, iż tworzą one piksele wirtualne. To sprawia, że telebimy tego typu mają dwa razy większą rozdzielczość - Medas Media. Jak to jest w innych przypadkach?

W technice RGB i SMD lampki diodowe każdej z barw umieszczane są w tej samej ilości. Jedyna różnica polega na tym, że w przypadku technologii SMD diody są trójkolorowe. To sprawia, że pojedyncza dioda może emitować światło trójkolorowe, a to powoduje, że tego typu telebim odznacza się wysoką rozdzielczością na metr kwadratowy i wyświetlanie ekranów w wysokiej jakości. Używanie jednak takiej technologii ma znaczny wpływ na cenę takiego typu telebimów, jest on zdecydowanie większy z powodu wysokich cen, a także dużej ilości diod potrzebnych do zrobienia modułów telebimu.


Różne notki

Reklama na telebimie, czyli upowszechnianie produktu na miarę nowoczesności

telebim
Na podstawie danych z: www.medas-media.com.pl
Reklama towarzyszy nam od wieków. Przed wiekami inskrypcje reklamowe zdobiły ściany budynków, nad wejściem do karczmy wisiały szyldy a średniowieczni kupcy wykrzykiwali swoje oferty i wychwalali wyroby. Reklamę zdefiniowało na nowo jednak stworzenie przez Gutenberga druku. Pojawiły się wtedy pierwsze gazety a wraz z nimi broszury handlowe. Wielki wpływ reklamy sprawił, że na jej rozwój przeznaczano co raz większe pieniądze. Powstały agencje reklamowe oraz szkoły reklamy. Kreowanie świadomości produktu stało się nierozłączną częścią naszego życia. XXI wiek proponuje ciekawsze możliwości niż możliwe do tej pory.


Koszty zakupu telebimów to sprawa jaką bezwzględnie należy wziąć po uwagę przed zakupem takiego wyposażenia. Niezbędna jest więc odpowiednia kalkulacja kosztów zakupu. Niezwykle istotne jest, by obliczyć potencjalny pobór prądu przez telebim. Kwestia jest taka, że im mniejsza liczba diod to właśnie mniejszy pobór prądu. Mądrze więc wybrać telebim
reklama
Oprawcowane przez: Billie Ward
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
stworzony z użyciem technologii 2RGB, która posiada najlepszy i najbardziej ekonomiczny współczynnik ilości pikseli do ilości zużywanej energii przez telebim - sprawdź stronę. Telebimy odznaczają się dużą przewagą podczas organizacji imprez masowych,równocześnie nad projektorami, jak i ekranami plazmowymi.

Jest tak, ponieważ podczas dużego słońca obraz prezentowany z telebimu jest z pewnością bardziej widoczny. Nawet mocne słońce nie sprawia znacznych problemów z wyświetlaniem treści. To dzięki znacznej mocy strumienia światła, którą generują telebimy.
2015-02-19 13:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.