Bardzo ładne meble do pokoju

Meble kolonialne swój początek mają w angielskich posiadłościach zamorskich na terytorium między innymi Indii oraz Tajlandii. Koloniści, głównie oficerowie wojska i posiadacze plantacji, zamieszkujący tamte tereny, przywozili ze starego kontynentu meble, które niestety stosunkowo szybko ulegały zniszczeniu w tropikalnym klimacie.
meble ze starych łodzi
Oprawcowane przez: Skagerak Denmark
Na podstawie danych z: www.SmakProstoty.pl
Aby przedłużyć ich żywotność, zachowując jednocześnie pierwotny wygląd, do produkcji mebli zaczęto używać drewno z lokalnych odmian drzew, takich jak palisander, mahoń czy teak. Meble (rekomendowana witryna: meble eventowe warszawa) tworzone były ręcznie, przez miejscowych rzemieślników, według oryginalnych wzorów. Aby zaadaptować wytwarzane meble http://emmi.pl/ do odmiennych warunków klimatycznych wyposażano je w regionalne rozwiązania, takie jak siatka przeciw komarom czy ażurowa konstrukcja, która umożliwiała wolny przepływ powietrza. Pozwoliło to na stworzenie szerokiej gamy, zróżnicowanych stylistycznie mebli, które dostosowane były do eksploatacji w specyficznych warunkach atmosferycznych.

Tak zapoczątkowany został styl kolonialny, który łączy w sobie angielski design oraz lokalne odmiany drewna i elementy konstrukcyjne. Meble kolonialne charakteryzują się ciemną paletą kolorów wykorzystywanego do produkcji drewna oraz niedużą ilością zdobień. Ich wykończenie ma nawiązywać do historycznego pochodzenia, dlatego stosuje się liczne metody postarzające jak w tym przypadku meblezindonezji.pl. Dzięki prostej formie nadają się do łączenia z meblami nowoczesnym, ale z uwagi na ich charakter i masywność najkorzystniej wyglądają w zabytkowych aranżacjach w sporych pomieszczeniach.


Różne notki

Z jakiej przyczyny w czasie zakupu mebli powinno się zwrócić uwagę na producenta?

meble
Oprawcowane przez: ABRA
Na podstawie danych z: ABRA
Podczas zakupu mebli do mieszkania czy domu pewno zwracamy uwagę na niesłychanie niemało rozlicznych rzeczy. Bezsprzecznie wyszukujemy mebli, które będą kreacyjne, luksusowo stworzone i ładne, bowiem design umeblowania jest niezwykle istotną rzeczą, jakiej z pewnością nie wolno pominąć.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.