Bardzo ładne meble do pokoju

Meble kolonialne swój początek mają w angielskich posiadłościach zamorskich na terytorium między innymi Indii oraz Tajlandii. Koloniści, głównie oficerowie wojska i posiadacze plantacji, zamieszkujący tamte tereny, przywozili ze starego kontynentu meble, które niestety stosunkowo szybko ulegały zniszczeniu w tropikalnym klimacie.
Meble ogrodowe Drachmann marki Skagerak Denmark
Oprawcowane przez: Skagerak Denmark
Na podstawie danych z: www.SmakProstoty.pl
Aby przedłużyć ich żywotność, zachowując jednocześnie pierwotny wygląd, do produkcji mebli zaczęto używać drewno z lokalnych odmian drzew, takich jak palisander, mahoń czy teak. Meble tworzone były ręcznie, przez miejscowych rzemieślników, według oryginalnych wzorów. Aby zaadaptować wytwarzane meble http://emmi.pl/ do odmiennych warunków klimatycznych wyposażano je w regionalne rozwiązania, takie jak siatka przeciw komarom czy ażurowa konstrukcja, która umożliwiała wolny przepływ powietrza. Pozwoliło to na stworzenie szerokiej gamy, zróżnicowanych stylistycznie mebli, które dostosowane były do eksploatacji w specyficznych warunkach atmosferycznych.

Różne notki

Z jakiej przyczyny w czasie zakupu mebli powinno się zwrócić uwagę na producenta?

meble
Oprawcowane przez: ABRA
Na podstawie danych z: ABRA
W toku zakupu mebli do mieszkania czy też domu pewno zwracamy uwagę na niezwykle sporo różnorodnych rzeczy. Na pewno szukamy mebli, jakie będą twórcze, stylowo wykonane i ładne, albowiem design umeblowania jest bardzo ważką rzeczą, jakiej naturalnie nie można pominąć.


Tak zapoczątkowany został styl kolonialny, który łączy w sobie angielski design oraz lokalne odmiany drewna i elementy konstrukcyjne. Meble www.wypas-meble.pl kolonialne charakteryzują się ciemną paletą kolorów wykorzystywanego do produkcji drewna oraz niedużą ilością zdobień. Ich wykończenie ma nawiązywać do historycznego pochodzenia, dlatego stosuje się liczne metody postarzające jak w tym przypadku Dzięki prostej formie nadają się do łączenia z meblami nowoczesnym, ale z uwagi na ich charakter i masywność najkorzystniej wyglądają w zabytkowych aranżacjach w sporych pomieszczeniach.

Meble kolonialne są wygodne i bardzo eleganckie a ich pielęgnacja nie jest specjalnie kłopotliwa, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je odrobiną wosku lub specjalnym środkiem nabłyszczającym. Po inne meble wysokiej klasy zapraszamy do
2018-08-29 17:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.