Ręczniki, które jako najzwyczajniejsze przedmioty użytkowe mogą stanowić ozdobę lub szpecić wnętrza.

Wystrój wnętrza łazienki to nie tylko najmodniejsze kafelki i designerskie meble. Bardzo istotnym elementem który wchodzi w skład łazienkowego wyposażenia są z pewnością ręczniki. Powieszone na wieszaku, złożone lub pozwijane w rulon i oczekujące na swoją kolej, w zależności od kolorów i jakości, mogą ozdabiać albo szpecić wnętrze. Wyblakłe czy pozaciągane ręczniki lepiej będzie dyskretnie schować, niż pokazywać wszystkim. Nic bowiem nie będzie bardziej psuł wystroju, niż mocno zużyte, przybrudzone przedmioty higieny osobistej.


półka z ręcznikami
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
A w takim przypadku niestety łatwo o taką sytuację. Ręcznik jest bowiem jednym z najbardziej intensywnie używanym przedmiotem codziennego użytku. Trzeba w niego wytrzeć ręce po każdorazowym umyciu, suszy dopiero co umyte włosy i opatula ciało po wyjściu spod prysznica. Dobrze jest, gdy ręczniki będą miały swobodnego wysychania po każdym zamoczeniu. To będzie zapobiegać rozwojowi grzybów i pozwala na znacznie dłużej zachować ich sprężystość i dobry wygląd. (http://madoza.pl/34-reczniki-bambusowe) W praktyce bardzo różnie z tym bywa, ponieważ w łazience bez stałego dostępu powietrza może nie być wystarczająco sucho, aby woda mogła szybko wyparować. Jeżeli jest mała, a mieszkańców trochę więcej, zazwyczaj ręczniki są umieszczone jeden obok drugiego, co także może utrudnić ich przesychanie. To powoduje szybsze zużywanie. Tutaj więcej w temacie: http://madoza.pl/12-reczniki-bawelniane.

Wybierając nowe ręczniki, należy mieć na uwadze nie tylko kolor i wzór, ale również przędzę, z jakiej są wykonane. W zależności od miejsca użycia i intensywności użytkowania, można dobrać odpowiednie materiały tak, aby ręczniki mogły dobrze spełniać swoją rolę. Najpopularniejsze ręczniki bawełniane dostępne są w wielu różnych grubościach i różnych splotach. Cieńsze ręczniki będą szybciej wysychać, zaś grube schną znacznie dłużej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.