Wnętrza naszych domów nie muszą być nudne, wystarczy w trakcie zakupów nie sugerować się wystrojem witryn sklepowych

Dom to szczególne miejsce - kojarzone jest przede wszystkim z rodziną i świętami spędzanymi w gronie krewnych. To właśnie tu mamy czuć się wspaniale. Dlatego tak dużo czasu poświęcamy na urządzanie mieszkalnych wnętrz, a realizacja nakreślonych pomysłów sprawia nam nieukrywaną radość.

Jedyną przeszkodą w osiągnięciu tak sformułowanych celów są pieniądze, gdyż za doskonałej jakości materiały lub sprzęty trzeba, niestety, sporo zapłacić. Pewnym rozwiązaniem może być nabycie kilku niebanalnych dodatków lub kupno jednego, ale drogiego i stylowego, a zarazem pasującego do wnętrz sprzętu. Poznajmy więc triki, dzięki którym domowe salony nabierają wyrazu.

mieszkanie
Oprawcowane przez: Arto Brick
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Listwy wykończeniowe są zakładane po to, żeby nasza mozaika dobrze się prezentowała, a w hurtowniach mamy teraz do wyboru mnóstwo rozmaitych wzorów, więc taki zakup nie będzie przysparzał kłopotów. Możemy jedynie żałować, że listwy nieczęsto stanowią przemyślany punkt na zakupowej liście. I tak zazwyczaj są one przez przypadek dobierane, co raczej nie wpływa pozytywnie na prezencję naszych pokoi. W hipermarketach budowlanych towar jest układany na regały zgodnie z wytycznymi merchandisingu, co w gruncie rzeczy oznacza, że listwy wykończeniowe są już kolorystycznie dobrane do paneli lub płytek - po prostu leżą tuż obok nich. A my w trakcie zakupów kierujemy się gustem handlowców, którzy zajmują się wykładaniem produktów. Tymczasem nie w każdym przypadku opłaca się iść utartą ścieżką. Listwy możemy zrobić na zamówienie, a wtedy podkreślą piękno wyposażonych przez nas wnętrz. A z racji tego, że liczy się także praktyczne podejście, to takie listwy powinny mieć specjalne frezowania na kable.


Różne notki

Wrocław, a również inne duże miasta w kraju to miejsca, w których zamówienie szafy na wymiar nie będzie stanowiło trudności.

szafa
Oprawcowane przez: Global Panorama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Właściwe rozplanowanie przestrzeni, jaką dysponujemy w domu to często gwarancja, że będzie nam się tam mieszkało komfortowo. Należy sformułować więc pytanie, na czym takie urządzenie wnętrza polega. Często mamy do czynienia z przypadkiem, gdy po prostu dążymy do tego, żeby w pokoju posiadać możliwie jak najwięcej pustego miejsca. Ogólnie przeważnie znacznie lepiej czujemy się w miejscach, w których możemy się swobodnie poruszać, jakie nie są zwyczajnie zagracone.

Jeżeli ktoś posiada więcej pieniędzy na koncie bankowym, to być może, że wyda je na niesztampowe drzwi. A mamy w tym momencie na myśli systemy przesuwne, dzięki którym robotnicy mogą zamontować nam specjalne skrzydła drzwiowe. Tych wcale nie trzeba otwierać na oścież, gdyż są przesuwane na prowadnicach (zobacz przykłady). A jeśli otwór na drzwi jest dość wąski, to można go poszerzyć i zamontować podwójne skrzydła - przyjaciele z pewnością docenią naszą inwencję twórczą. Systemy przesuwne (invado.pl/produkty/systemy-przesuwne) mają jednakże jedną wadę, która czasami może być także zaletą. Otóż, bywają mniej dźwiękoszczelne niż te tradycyjne drzwi i dlatego lepiej nie montować ich, przykładowo, w sypialni, gdyż w tym pomieszczeniu chcemy się relaksować i odizolować od wszelkich hałasów.
2018-08-29 17:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.