Praktyczna i śliczna kuchnia czyli dwa w jednym. Czy to jest wykonalne?

Urządzenie praktycznej a przy tym ładnej kuchni to niełatwe zadanie, bo rzeczy funkcjonalne, które powinny być na wyciągniecie ręki, nie bywają na tyle ładne, żeby wyeksponować je w kuchni. Trend trzymania wszystkiego na wierzchu przyjął się z knajp i restauracji, lecz czy zda egzamin w domu?

akcesoria kuchenne
Oprawcowane przez: Philippe Starck
Na podstawie danych z: Decorneo.pl
Naturalne jest, że i tu – jak w każdym przypadku – znajdą się i przeciwnicy, i zwolennicy takiego rozwiązania. Jeszcze do niedawna była moda na wystawione na zewnątrz akcesoria kuchenne, rozwieszone wzdłuż całej ściany pod szafkami, jak noże lub sitka, była moda na oszklone barki. Później przyszedł czas, kiedy w kuchni eksponowano stojaki z drewna z przegródkami na noże i stojaki na wino. Obecnie zapanowała moda na linijkę magnetyczną i przymocowane do niej różne akcesoria kuchenne. Czy jest to wygodne – owszem – można sięgnąć po coś, czego potrzebujemy. Lecz czy wygląda to ładnie? Rozwiązanie takie stosują bary itp., z wielu istotnych przyczyn. Przede wszystkim – naczynia myte są dość często. Kiedy umieszcza się je w przegródkach nad barem, szkło wyciągnięte ze zmywarki szybko stygnie i łatwo ich użyć w każdej chwili aby np. przygotować drinka. Tak samo z różnymi akcesoriami – muszą być na wyciągnięcie ręki i najlepiej, gdyby nie zajmowały miejsca na blatach roboczych. W ten sposób kieliszki, shakery i inne sprzęty mają swoją półkę nad głowami wszystkich. Osoby ceniące sobie wygodę i czas wyposażają się w zmywarkę wolnostojącą lub pod zabudowę.


Różne notki

Ekspres do kawy powinien być na wyposażeniu każdej kuchni

kuchnia
Oprawcowane przez: Glendale United Methodist Church - Nashville
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Baterie kuchenne muszą swobodnie się obracać

Aranżując kuchnię posiadamy niesamowicie sporo różnorakich akcesoriów do wykorzystania oraz tak na pewno nim przystąpimy do ich zakupu to musimy się dokładnie zastanowić, które z nich będą dla nas odpowiednie.

suszarka do naczyń
Oprawcowane przez: black+blum
Na podstawie danych z: http://fabrykaform.pl
Jednak nie wszystko możemy włożyć do zmywarki, więc dobrze jest obok zlewu umieścić suszarkę do naczyń (zobacz dokładnie tutaj).

Zaloguj się do naszego portalu i kontynuuj przeglądanie (https://meblemwm.pl/nowoczesne-stoly-rozkladane-do-jadalni) interesujących tekstów. Opublikowaliśmy ich tam sporo i wszystkie opracowaliśmy z myślą o Tobie.

I to właśnie suszarki do naczyń są takimi przedmiotami, które niezbyt dobrze się prezentują, a muszą stać na zewnątrz. Nawet te najbardziej ładne modele nie do końca zdają egzamin. Całkiem niedawno pojawiły się takie suszarki do naczyń, które zamiast klasycznych wydzielonych miejsc miały plastikowe drzewka. Charakterystyczne (i całkiem wygodne) suszarki do butelek plastikowych imitują długie gałązki trawy.Osoby, które wolą mieć wszystko w określonym miejscu, już podczas projektowania swojej kuchni marzeń na pewno zaplanują liczbę zamykanych szafek i szuflad, z kolei osoby, które uwielbiają być otoczone przedmiotami, z przyjemnością urozmaicą przestrzeń pod półkami kolekcją noży, a wolną przestrzeń koszykiem na owoce, suszarką do naczyń lub dodatkowymi wieszaczkami na ręczniki.
2019-03-19 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.