Ostre kontrasty na ścianach pokoju

Pokój czarno-biały? A może czarne ściany? Klasyka jest zawsze na topie. Kiedy nie przepadasz za ekstrawagancją, na co dzień stronisz od oryginalnych i wpadających w oko rozwiązań polecamy swe mieszkanie urządzić w bieli i czerni.
kuchnia
Oprawcowane przez: Emily May
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie jest to wbrew powszechnej opinii tylko trzymanie się bezpiecznej, tradycyjnej kolorystyki. Miks tych dwóch barw stanowi bardzo elegancki tandem. Ciemna ściana - ściana jednowarstwowa może zostać wykorzystana praktycznie. Starczy tylko pomalować ją farbą, którą można zmywać. Po osuszeniu ścian bierzemy do ręki biała kredę szkolną i… piszemy! W ten sposób możemy na niej uwiecznić interesujący cytat z książki, motto życiowe. I nie musimy się martwić, że któregoś dnia nam się ono znudzi. Wtedy po prostu usuniemy je ze ściany i damy w to miejsce nowy napis, albo rysunek. Tego typu ściana (zobacz lacobel wrocław) sprawi dużą frajdę naszym pociechom (http://lovingit.pl/blog/inspiracje-w-czarno-biale-paski-czyli-tour-po-oryginalnych-wnetrzach/). Moda na całkiem czarne aranżacje przybyła do nas z zachodu. Mądry wpis na ten temat można znaleźć na blogu lou (dowiedz się wiecej ). Internautka pokazuje całkiem sporo interesujących inspiracji. Co ciekawe, czarne pomieszczenia wcale nie są ponure. Wręcz przeciwnie – są pełne światła i przytulne. Jak można zauważyć na zdjęciach prezentowanych w poście, czarny jest kolorem, który dobrze sprawdza się w każdym pomieszczeniu – salonie, sypialni czy łazience. Choć ostrzegamy przed czarnymi błyszczącymi płytkami – są bardzo trudne w czyszczeniu. Wyjątkowo ciekawie wyglądają pokoje z pojedynczą czarną ścianą, która jest skontrastowana z białymi meblami. Szczerze? To absolutnie moje ulubione połączenie. Black&white… Dodajmy do tej jednej ściany ciemną, drewnianą podłogę. Rewelacja!


Różne notki

Wymagane szczegóły światła LED - żarówki led e27 i profile led

ledowe lampki
Oprawcowane przez: Guilhem Vellut
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Oświetlenie jest jednym z ważniejszych szczegółów aranżacji wnętrz, na który należy skierować pokaźną uwagę. W pojedynczych pomieszczeniach pełni różną rolę i jest starannie dobierane dokładnie pod tym kątem. Z tego względu niejednokrotnie powoduje sporo trudności osobom, które pragną ciekawie urządzić wnętrza i uczynić oświetlenie znakomitym uzupełnieniem całości. Zależnie od tego, czy potrzebujemy całego, jasnego oświetlenia czy jedynie doświetlenia pomieszczenia wybierać będziemy inne instalacje. Warto jednak skierować atencję na instalacje LED, jakie są coraz bardziej znane i praktycznie w pomieszczeniu każdego typu pozwalają wykonać przyciągające oświetlenie. Najkorzystniej sprawdzają się w kuchni, ponieważ spełniają tam swoją rolę scalając funkcjonalność z pięknym wyglądem. Gdy jednak planujemy zainstalować je w innych pokojach, można się na to pokusić.
2017-10-13 14:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.