Wyjątkowy dom bezsprzecznie muszą znaleźć się piękne schody

Ozdobą niejednego domu jest piękna klatka schodowa. Jest ona miejscem reprezentacyjnym, a także ciągiem komunikacyjnym, z którego korzystają wszyscy lokatorzy. Białe schody są eleganckie, stanowią duże wyzwanie w kwestii utrzymania ich w czystości. Dziś pomyślimy również na problemem, jak dekorować schody.

klatka schodowa
Oprawcowane przez: Rintal Polska
Na podstawie danych z: Rintal Polska
Jeśli wybieramy, by nasze schody były w całości białe, powinniśmy starannie przemyśleć do ich wykończenia tworzywa, które będą łatwo zmywalne. Idealne są jasne panele,drewno, albo terakotowe płytki hiszpańskie - witryna złap promocje na płytki hiszpańskiezobaczysz na tym serwisiehttp://www.euro-ceramika.pl/plytki-hiszpanskie-nowe-trendy-kolekcje/ -. Jeżeli wybieramy płtyki to wersję matową, bo nie widać każdego śladu zabrudzenia, czy wodnego zacieku. Ściany pomalujmy obowiązkowo wodoodporną, zmywalną farbą. Do wykończenia wnętrz wrocław schodów brakuje nam jedynie balustrady – optymalna będzie w delikatnym kolorze écru, albo jasna, drewniana (np. sosnowa). Możemy także skontrastować je z intensywnym kolorem ścian oraz balustrad. Interesująco będą prezentować się z ceglaną ścianą – przykładowe zdjęcie znajdziesz na blogu .
Ozdabianie schodów jest problemem bardzo trudnym. Jeśli pragniemy, by były one również praktyczne, przedmioty powinniśmy dać tak, aby nie przeszkadzały nam w swobodnym chodzeniu po klatce schodowej. Zacznijmy od ścian. Można na nich zawiesić rodzinne, czarno-białe fotografie. Inną fajną koncepcją jest zawieszenie galerii obrazów. Tak właśnie wygląda ściana przy schodach w moim rodzinnym domu – jest małą galerią sztuki pełną akwareli znajomego artysty. Na kilku stopniach możemy także ustawić ładne donice z roślinami (warto zobaczyć inspiracje). Ładnie będą prezentować się wiszące, ale niekoniecznie kwitnące rośliny.
2018-06-22 11:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.