Wyjątkowy dom bezsprzecznie muszą znaleźć się piękne schody

Ozdobą niejednego domu jest piękna klatka schodowa. Jest ona miejscem reprezentacyjnym, a także ciągiem komunikacyjnym, z którego korzystają wszyscy lokatorzy. Białe schody są eleganckie, stanowią duże wyzwanie w kwestii utrzymania ich w czystości. Dziś pomyślimy również na problemem, jak dekorować schody.

klatka schodowa
Oprawcowane przez: Rintal Polska
Na podstawie danych z: Rintal Polska
Jeśli wybieramy, by nasze schody były w całości białe, powinniśmy starannie przemyśleć do ich wykończenia tworzywa, które będą łatwo zmywalne. Idealne są jasne panele,drewno, albo terakotowe płytki. Jeżeli wybieramy płtyki to wersję matową, bo nie widać każdego śladu zabrudzenia, czy wodnego zacieku. Ściany pomalujmy obowiązkowo wodoodporną, zmywalną farbą. Do wykończenia wnętrz wrocław schodów brakuje nam jedynie balustrady – optymalna będzie w delikatnym kolorze écru, albo jasna, drewniana (np. sosnowa). Możemy także skontrastować je z intensywnym kolorem ścian oraz balustrad. Interesująco będą prezentować się z ceglaną ścianą – przykładowe zdjęcie znajdziesz na blogu http://lovingit.pl/blog/biale-schody-w-aranzacji-wnetrz-inspirujace-pomysly-i-zakupowe-podpowiedzi-online/ .
Ozdabianie schodów jest problemem bardzo trudnym. Jeśli pragniemy, by były one również praktyczne, przedmioty powinniśmy dać tak, aby nie przeszkadzały nam w swobodnym chodzeniu po klatce schodowej. Zacznijmy od ścian. Można na nich zawiesić rodzinne, czarno-białe fotografie. Inną fajną koncepcją jest zawieszenie galerii obrazów. Tak właśnie wygląda ściana przy schodach w moim rodzinnym domu – jest małą galerią sztuki pełną akwareli znajomego artysty. Na kilku stopniach możemy także ustawić ładne donice - www z roślinami (warto zobaczyć inspiracje). Ładnie będą prezentować się wiszące, ale niekoniecznie kwitnące rośliny.
2017-11-04 17:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.