mieszkania Wrocław

Sporo osób frapuje się, czy jest to dobry moment na zakup własnego gniazdka. Tak naprawdę to nigdy nie będziemy pewni, czy ten moment właśnie nadszedł, czy nie. W ten sposób jest możliwość się frapować w nieskończoność, a czas płynie.

dowiedz się więcej na stronie www
Oprawcowane przez: MsSaraKelly
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Większa część kupujących apartamenty wrocław, to osoby, które biorą pożyczkę na jego kupno. Oprocentowanie zadłużenia jest istotnym faktorem w spłacaniu miesięcznych rat. Ponieważ wskaźnik oprocentowania bezustannie utrzymuje się bardzo nisko, nowa hipoteka jest względnie tania. Aktualnie jest względnie sporo apartamentów na rynku i mnóstwo z nich jest od dłuższego czasu wystawione na sprzedaż. To sprawia, że mamy o wiele wyższą możliwość na znalezienie mieszkania pasującego do osobistych potencjałów finansowych, także potrzeb.

Obecnie zakup apartamentu od dewelopera na etapie jego konstrukcji jest wiele mniej ryzykowne aniżeli kilka lat temu. Obligatoryjna od blisko dwóch lat ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego, albo domu jednorodzinnego zobowiązała deweloperów do założenia w banku rachunku powierniczego, na jaki mają trafiać pieniądze każdego nabywającego mieszkanie na etapie budowy.

Różne notki

Jaki będzie nowy rok dla przedsiębiorstw budowlanych?

Olimpia Port
Oprawcowane przez: Grupa Archicom
Na podstawie danych z: Grupa Archicom
Wrocławski rynek nieruchomości bezustannie się zmienia. Jak grzyby po deszczu tworzą się nowe osiedla. Wystarczy sprawdzić w Internecie, jak ogromna jest dziś liczba ofert sprzedaży. Wpisując chociażby "mieszkania Wrocław", dostaje się dziesiątki rekordów anonsujących się agentów nieruchomości jak i indywidualnych kontrahentów. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie brak popytu. Ludzie są coraz bardziej ostrożni w podejmowaniu długotrwałych zobowiązań , w szczególności takich, które w znaczny sposób uszczuplą ich domowy budżet. Dziś rata kredytu hipotecznego to w większości wypadków 1800-2000zł, a brak pewności koniunkturalnego jutra nie pomaga końcowym ustaleniom.


Jeżeli chcemy spać bez problemu, odszukajmy dewelopera, który proponuje rachunek zamknięty. Do gromadzonych przez nas w trakcie budowy pieniędzy, deweloper (marketing dla deweloperów) nie będzie miał wtedy dostępu. Będzie zdołał po nie sięgnąć dopiero wtenczas, kiedy otrzymamy akt notarialny na apartamenty Wrocław przenoszący na nas własność lokum. A to znamionuje, że gdyby deweloper (https://beskiddeweloper.pl) zbankrutował, odbierzemy wszystko, co wpłaciliśmy na rachunek.

Jasne mieszkanie
Na podstawie danych z: flickr.com
Tego poczucia bezpieczeństwa nie da nam powierniczy rachunek otwarty, bo bank wypłaca deweloperowi kumulowane na nim finanse w miarę rozwoju prac. Bank dozoruje wszelki etap budowy, posiada również prawo wglądu do rachunków i dowodów dewelopera.

Owego obowiązku nie mają deweloperzy, którzy sprzedaż mieszkań w danej inwestycji zapoczątkowali przed datą wejścia w życie regulacji deweloperskiej zabezpieczającej prawa odbiorcy. W takim wypadku osoba wpłacająca finanse na rachunek dewelopera nie ma wpływu na to, na co on je wydatkuje.
2018-04-10 12:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.