Druga strona lustra

Angielskie przysłowie mówi, iż jedno lustro jest lepsze niż cała galeria portretów przodków. Lecz jak sprawić by lustro harmonizowało z wnętrzem? Widok eleganckiego, lśniącego, fazowanego lustra stanowi osobliwą ozdobę naszego domu. Jaki to przydatny a przy tym piękny przedmiot. W pierwszej kolejności namyślmy się w jakim miejscu lustro powiesić. Znaczenie ma to, co będzie się w nim odbijało. Duże lustro stworzy iluzję przestrzeni, małe umieszczone naprzeciwko okna, da nam piękne refleksy.
oświetlenie łazienkowe nad lustro
Oprawcowane przez: Karen Highland
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dalszej kolejności zastanówmy się nad ramą. Lustro (www.da-bud.pl) może współgrać z wnętrzem i być tylko fazowaną taflą nierzucającą się w oczy lub wręcz przeciwnie – być oprawione w okazałą ramę. Lustra na zamówienie (sprawdź ofertę na parcienaszklo.com.plyborem. Do jadalni z ludwikami przyda się więc duże, w kolorze złotym, a designerski salon z ochoczo przyjmie lustra bez ram.

Nadanie niepowtarzalnego kształtu lustrom stanowi cenny element aranżacji wnętrz. Służą temu procesy fazowania i szlifowania. Zadaniem procesu fazowania jest stworzenie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy. W procesie fazowania dochodzi do załamania tafli szkła, przez co osiągamy niezwykły i przykuwający uwagę efekt końcowy. Gotowe brzegi szkła nie mają nierówności i ostrości, czego rezultatem jest gruntownie obrobiony rant..

Lustra fazowane o wszelakich gabarytach stanowią niebywałe wykończenie, które znakomicie współgrają również z meblami, dzięki czemu podnoszą ich atrakcyjność. Płaska powierzchnia załamania światła na szlifie fazy, wzbogaca elementy szklane o bardzo wyszukany i luksusowy charakter. Szlifowanie zaś, opiera się na wykończeniu granicy luster począwszy od cienkich do grubszych obrębów.


Różne notki

Drzwi do środka mieszkania

drzwi wewnętrzne
Oprawcowane przez: INVADO
Na podstawie danych z: INVADO
Gdy zaczynamy przygotowania do naszego mieszkania do tego, by w nim zamieszkać bardzo ważnym elementem okazują się drzwi. Choć zdaje się, że wybór jest łatwy, bo trzeba znaleźć po prostu drzwi o odpowiednich rozmiarach, to kiedy już weźmiemy się za wybieranie owych drzwi pojawiają się rozliczne problemy. Nagle okazuje się, że nie mamy pojęcia, czy zależy nam na tym, by drzwi wewnętrzne miały szybki czy nie.


lustro
Oprawcowane przez: Saint-Gobain Glass
Na podstawie danych z: Saint-Gobain Glass
Z powodu lęku przed zranieniem, najistotniejszy z warunków, jaki ma obowiązek spełniać szkło przeznaczone do użytku. Od czasu gdy rzemieślnicy z Murano posiedli tajemnicę produkcji szkła pokrytego metalem, lustrzane może być wszystko – od żyrandoli po umeblowanie. Wybór jest imponujący.
2019-01-29 14:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.