Druga strona lustra

Angielskie przysłowie mówi, iż jedno lustro jest lepsze niż cała galeria portretów przodków. Lecz jak sprawić by lustro harmonizowało z wnętrzem? Widok eleganckiego, lśniącego, fazowanego lustra stanowi osobliwą ozdobę naszego domu. Jaki to przydatny a przy tym piękny przedmiot. W pierwszej kolejności namyślmy się w jakim miejscu lustro powiesić. Znaczenie ma to, co będzie się w nim odbijało. Duże lustro stworzy iluzję przestrzeni, małe umieszczone naprzeciwko okna, da nam piękne refleksy.
oświetlenie łazienkowe nad lustro
Oprawcowane przez: Karen Highland
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dalszej kolejności zastanówmy się nad ramą. Lustro (www.da-bud.pl) może współgrać z wnętrzem i być tylko fazowaną taflą nierzucającą się w oczy lub wręcz przeciwnie – być oprawione w okazałą ramę. Lustra na zamówienie (sprawdź ofertę na parcienaszklo.com.plyborem. Do jadalni z ludwikami przyda się więc duże, w kolorze złotym, a designerski salon z ochoczo przyjmie lustra bez ram.

Nadanie niepowtarzalnego kształtu lustrom stanowi cenny element aranżacji wnętrz. Służą temu procesy fazowania i szlifowania. Zadaniem procesu fazowania jest stworzenie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy. W procesie fazowania dochodzi do załamania tafli szkła, przez co osiągamy niezwykły i przykuwający uwagę efekt końcowy. Gotowe brzegi szkła nie mają nierówności i ostrości, czego rezultatem jest gruntownie obrobiony rant..

Lustra fazowane o wszelakich gabarytach stanowią niebywałe wykończenie, które znakomicie współgrają również z meblami, dzięki czemu podnoszą ich atrakcyjność. Płaska powierzchnia załamania światła na szlifie fazy, wzbogaca elementy szklane o bardzo wyszukany i luksusowy charakter. Szlifowanie zaś, opiera się na wykończeniu granicy luster począwszy od cienkich do grubszych obrębów.


Różne notki

Schody w domu – najzwyklejsza strefa przemieszczania się czy ważny oraz wygodny obszar domu

mieszkanie - selfie
Oprawcowane przez: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Schody w domu mogą być piękną dekoracją. Mogą też zostać zrobione w taki sposób, by nie rzucać się w oczy. Mimo to, co najważniejsze, schody muszą być bezpieczne, odpowiednio umiejscowione i odpowiednio wykorzystane.


lustro
Oprawcowane przez: Saint-Gobain Glass
Na podstawie danych z: Saint-Gobain Glass
Z powodu lęku przed zranieniem, najistotniejszy z warunków, jaki ma obowiązek spełniać szkło przeznaczone do użytku. Od czasu gdy rzemieślnicy z Murano posiedli tajemnicę produkcji szkła pokrytego metalem, lustrzane może być wszystko – od żyrandoli po umeblowanie. Wybór jest imponujący.
2019-01-29 14:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.